Pokročilý

Jak se používá could, should, might a may?

Potřebuji poradit s anglickou teorií. Jaká je rozdíl mezi could, should a might? A kdy se to používá? A jak se používá may? Pokusila jsem se to vygooglit, ale mám jen přesný překlad těch slov..

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

užití u could a should je v podstatě stejné jako v češtině (could - mohl by, should - má [ve smyslu povinnosti], měl by). Jen je třeba mít na paměti, že užijeme-li v angličtině "shouldn't", je to na rozdíl od českého "neměl bys" poměrně ostrý zákaz ("you shouldn't smoke here" odpovídá značce zákazu kouření).
May je sice překládáno jako "smět", ale v tomto smyslu se používá JEN ve formální angličtině (May I sit down? zatímco normální člověk řekne Can I...?). V běžné angličtině se may a might používá pro vyjádření pravděpodobnosti děje (It may / might rain later. Asi bude pršet.) Rozdíl mezi may a might není prakticky žádný. Rozdíl mezi may a could posuďte sama - could se přákládá jako "mohl by" (popřípadě min. časem - mohl), zatímco may nejčastěji pomocí "asi".

Ještě poznámka ohledně should - dnes se toto slovo používá i namísto starého "shall" ve smyslu povinnosti (should I go? - mám jít? Should I bring some water? Mám přinést trochu vody?) na rozdíl od ostatních uvedených modálních sloves má tedy nádech povinnosti.

Zdroj tu neuvedu, jelikož to sypu z hlavy - coby učitel angličtiny bych to měl znát i pozpátku a učil jsem to už aspoň stokrát ;{).

Otázka nemá žádné další odpovědi.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2418
Zlatý Drap 1489
Zlatý quentos 1219
Zlatý mosoj 643
Zlatý hanulka11 567
Zlatý gecco 564
Stříbrný ivzez 539
Zlatý led 528
Zlatý marci1 491
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.