kvitek

jak se počítá věk kočiček

Odpovědi
zjentek

Rok po roku s přibývající hodnotou, jako u lidí. Například pokud má kočička 12 let a máš ji celý další rok, tak pak má třináct let a tak dále. Já měl jednu kočičku 18 let. V době, kdy pošla, jí tedy bylo osmnáct. Děkuju.

Rokio

Člověk se dožívá v průměru 80 let. Kočka obvykle žije do 20 let a pes maximálně tak 15 let.

poznámka: U koček a psů píšu také průměrné hodnoty.

Více toho bohužel nevím. Zkus se zeptat nějakého zkušeného chovatele koček nebo by to možná mohl vědět veterinář, kterého navštívíš, až bude mít tvé zvířátko problémy.

Darcy

kočka nad 10 let se považuje za starou kočku.
Kočky se prý dožívají do 12–15 let, naše měla 17 a vypadala sice už orajbaně, ale lovila do posledného dne a byla úžasná, rozumná, jakoby četla v mysli, šelmička i mazel.
Ve veterinární knížce je takový přepočet pro psy a pro kočky.
Miatr Google říká tohle https://www.cho­vatelahospodar­.sk/tema/ako-vypocitat-vek-macky.

elkon

zjentek, není zač, nemusíš se opičit po jednom co si zde hraje na učitele.