tony2412

Jak se nouzově zastaví jezdící schody v metru?

U jezdicích schodů v metru je stop tlačítko,jde mi o to zda se schody při nouzovém zastavení zastaví okamžitě nebo pozvolna,při okamžitém zastavení podle mě hrozí docela masakr zvlášť při jízdě dolů,většina lidí se vůbec nedrží madla,stojí otočeni,hrají si s mobilem atd,nedovedu si představit co by se dělo při okamžitém zastavení schodů,ale ono i při pomalejším zastavení by to asi nebylo jednoduché…

Odpovědi
cukrar

Zpomalením zastaví.

ptáč

http://www.no­vinky.cz/zahra­nicni/376058-cinanka-se-propadla-do-eskalatoru-pred-svou-smrti-stihla-zachranit-syna.html

Nouzově se zastaví kostí, masem, tkáněmi.

lexx

v každém případě to s pasažéry pěkně škubne a sem-tam někdo i spadne, měl by zaznít výstražný tón – alarm a blýskout červené lampy, tu jsme ráno jeli do rachoty autobusem a jak šofér dupnul na brzdu letěli jsme setrvačností v pohybu 2m dopředu