FolgoreCZ

Jak se nazývá funkce autorádia automaticky udržující naladěnou stanici při přejíždění do místa pokrytí jiným vysílačem?

Služebák (rv 2015) to umí, moje auto (rv 2002) ne. Nevím, jestli takhle prostě fungují všechny moderní autorádia, nebo se ta funkce nějak jmenuje. Chtěl bych si pořídit nějaké rádio, co to umí, a potřebuju vědět, co mám zadávat do vyhledavače. Děkuji za pomoc.

Nejlepší odpověď
Dochy

" Alternative frequencies" nevím, jaký je správný český termín. Ale u posledních dvou aut měla autorádia tlačítko AF – pokud stanice vysílala RDS a uváděla v nich alternativní frekvence vysílání, tak stisk tlačítka měl rádio vyprovokovat k pokusu o přeladění na tyto frekvence (a zvolení frekvence s kvalitnějším signálem)

(u někerých rádií možná lze nastavit aby rádio provedlo pokus o přeladění automaicky)

Další odpovědi
mosoj

Přijímač musí umět RDS. Dále musí být zapnutá funkce AF. Takováto autorádia mívají i funkci REG (regionální program).
Pokud umí RDS a je zapnutá funkce AF, přepínají se frekvence stanice automaticky podle síly signálu.
Pokud je ještě přítomná funkce REG a je zapnutá, frekvence se nepřepínají!!!

Takové autorádio mám, takže je to pravda!

Označení funkcí může být odlišné podle značky autorádia, ale význam je stejný.