stíbek

Jak se nazývá centrum města, které tvoří jeho nejstarší část?

Nejlepší odpověď
annas

Starý název byl rynek, dnes se používá často historické jádro města. V našem městě se nejstarší části říká obecně staré město – Staroměstské náměstí.

Jinak Staré Město je název celého města na jižní Moravě nebo části Prahy, i když jde samozřejmě o starou část města.

Další odpovědi
briketka10

Možná máš na mysli i náměstí v centru historické části.

V Pardubicích se nazývá historickou částí města
Pernštýnské náměstí

http://www.par­dubice.eu/o-pardubicich/tu­risticke-informace/pamatky-a-jina-zajimava-mista/historicke-jadro-mesta/

johana 56

Pokud se jedná o historickou část (centrum), např. u nás náměstí T.G.Masaryka s radnicí, mariánským sloupem, městskou šatlavou…
Jinak obecně původní (stará) zástavba.

Irisa

historické centrum, hradby atp.

marci1

Staré Město? 🙂

Rokio

Je to historické centrum.