Jak se na klávesnici píše ta malá 2 u km čtverečních (km2)?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

To není otázkou klávesnice, ale nastavení písma (konkrétně té "2") v editoru (netuším, v čem píšeš, takže např. v menu Formát - Písmo - Horní index).

Další odpovědi:

Pokročilý

Ve Windows -> mapa znaků, anebo klasicky U+00B2

10 km²

Stříbrný

Na klávesnici to nejde. Pokud píšeš neformátovaný text jako třeba sem, platí odpověď vertigo (akorát jsem nedal to U+00B2); pokud píšeš v textovém procesoru, schopném formátování písma (Word třeba), můžeš to použít rovněž a alternativně i mowlův postup - obyčejná číslice 2 a naformátovat ji jako horní index.

Pokročilý

ctrl + shift + end

Zlatý

vertigo:

a to je ako "anebo klasicky U+00B2"?

Diskuze k otázce

Stříbrný

Dochy

Arignoc: To je ALT+178. Nefunguje to ale všude...

Zlatý

arygnoc

Dochy:
ja tomu rozumiem, ale ako chcete z klávesnice vložiť "U+00B2"?

to nehovorím o tom, že konverzia do alt+$$$ prípadne alt+0$$$ je pre niekoho neprekonateľná - úprimne, viete z hlavy prevádzať hexakódy?

:-Q

Stříbrný

cochee

Dochy: Nefunguje to vůbec. 00B2 je sice 178 v hexadecimální soustavě, ale ten kód nemá s metodou "alt + číslo na numpadu" nic společného. Při Alt+178 se natiskne znak zvaný "Tmavé stínování," který má ovšem svůj U-kód U+2593.

Zlatý

arygnoc

cochee:

funguje to, ale musíte triktne dodržiavať hexakódovanie, teda 2x 16-kovú sústavu, teda alt+00+178 = ² (pozor, ale iba na anglickej klávesnici!, na sk to hádže >˛< (ľavý spodný roh), na cz to isté).

:-Q

Stříbrný

Dochy

máte pravdu, je třeba 0 předtím aby systém pochopil, že to má být v unicode. Bez nuly se to bere jako ASCII a je tam nějaká ta divná mřížka...
U mně to funguje jak s jednou tak se dvěma nulama (ALT+0178, mám NTB, takže ALT+FN+0178)

V textovém editoru podporujícím formátování je samozřejmě lepší použít horní index na celé číslo.

K hexakódu: samozřejmě to z hlavy umím ;-) přinejmenším dvouciferná hexa čísla...

Zlatý

arygnoc

ok, takže alt máme vyriešený.

a teraz:

ako chcete z klávesnice vložiť "U+00B2"?

všade čítam vloženie "U+$$$$" (hexadecimálnykód) - ako to mám vložiť cez klávesnicu?

mimochodom, je to tak prezentované i v >charmap<.

Stříbrný

cochee

Doplňuji: jde to napsat podobnou metodou jako "Alt+číslo," vyžaduje to ale změnu v registry.

Zlatý

arygnoc

???

zmenu v registroch?
a to už prečo?

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 948
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 820
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.