zjentek

Jak se monolit Uluru dostal do té australské pustiny?

Vypadá jako nějaký obří živočich, který se tam vybulil a věky zkameněl. Njn, nic tady není navěky… Ale třeba Uluru nikdy nežil a dostal se tam jinak. Děkluji.

Nejlepší odpověď
Emefej

Podle domorodé legendy ho uplácaly děti z bahna. Podle konspirátorů jde o dílo mimozemšťanů. Podle geologů jde o obyčejný železitý pískovec, vzniklý sedimentací v pravěkém moři a horotvornými procesy vyzdvižený na povrch.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

zjentek

Emefeji, tverze geologů zní až příliš jednoduše, takové věřit se snad ani nedá… proč by pak takovejch Uluru bebylo po okolí rozesetý celý stádo? Je to celý nějaký divný, když se na to Uluru zadívám… (;

Emefej

To celý stádo poblíž rozesetý je! Uluru není jediný monolit v téhle oblasti, v okolí je skupina 36 podobných kousků, některé jsou ještě o hodně vyšší než Uluru. Jmenuje se to Kata Tjuta.

zjentek

Fáákt? tak to jdu mrknout teda, já tam viděl jenom rovinu.. (; …díky.