xiperio

Jak se jmenovalo mýdlo na vojně?

Pamatuji si, že to bylo v plechovém kbelíku, mazlavé, dělali jsme s tím rajony. Ale nemůžu si vzpomenou , jak se to jmenovalo.

Odpovědi
Roman71

Za nás se tomu říkalo „mazlák“, a dost možná na více útvarech v té době 😄

Drap

Jmenovalo se to mazlavé mýdlo.

elkon

Snad mýdlo Zenit? Ty kýble se mi vybavují. V podobných se prodávala povidla, nebo marmelády do závodních kuchyní.

paul1

Říkali jsme mu maglajs.

Filip84

A nebyla to náplň dezaktivační AOS (automobilové odmořovací soupravy)?

Bývá balena, buďto, v těch sáčcích ana 100 g, nebo v pytlích po 5.0 kg, no a nebo v plechových sudech.

Jinak v kyblících se prodává mazlavé mýdlo běžně, no tak to klidně mohlo být i normální, civilní, mazlavé mýdlo, pravděpodobně to i bylo normální mazlavé mýdlo, které jenom vojenský erár nakoupil ve velkém.

Zdroj: https://www.army-surplus.cz/napln-dezaktivacni-automobilni-odmorovaci-soupravy-aos-a-r-36-55-csla/