rudolf.th

Jak se jmenoval ten československý film, jehož děj se odehrává po II. světové válce?

V jedné škole na předměstí Prahy ředitel přestal trpět neposlušnost žáků šestého ročníku a jmenoval jim zato za třídního učitele jednoho bývalého vojenského důstojníka, který pak udělá s nimi pořádek.

Nejlepší odpověď
roxy52

Obecná škola.Toho učitele hrál Tříska.

Další odpovědi
anonym

Obecná škola, natočeno 1991, režie Jan Svěrák, scénář – Zdeněk Svěrák, který hrál i postavu otce hlavního hrdiny Edy Součka.
Malá perlička, děj má autobiografické prvky scénáristy (nar. 1936) a škola byla dokonce natáčena v autentické lokalitě původní školy na Bohdalci (travnatý kopec mimo hlavní zástavbu, ale rozhodně ne někde na periferii).
Bližší odkaz ve zdroji:

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/O­becn%C3%A1_%C5%­A1kola