sesednizkola

Jak se EET dotkne hlídaček dětí nebo domácích učitelů?

Jak se dotkne například domácího učitele, který ma živnostenský list a peníze od žáka inkasuje vždy po hodině, EET? Je mi jasné, že daně a celkově živnost si třeba domácí učitel klavíru dělá, jen pokud je opravdu cvok, ale dejme tomu, že někde někdo takovej je, mělo by to koneckonců tak být podle zakona.

A co ty hlídačky dětí, které to dělají pod agenturou? Spoustě z nich dávají klienti peníze po skončení hlídání na ruku a ona je pak odevzdá v kanceláří, z čehož dostane provizi. To bude řešit jak se?

Odpovědi
jáára

EET se ochčije jako cokoliv jinýho. Medicína už je, jen se čeká na EET. Sme v Česku, ne?

dubraro

Úplně stejně, jako jakýchkoliv jiných poskytovatelů služeb. Bude ssebou nosit počítač, tiskárnu, připojení k internetu a vystaví registrovaný doklad.

Ne, opravdu si nemyslím, že to tak bude fungovat…

mosoj

Také ještě existuje platba na účet, které se to netýká.
Kdo jede na černo, pojede dál, jenom pravděpodobnost, že ho někdo práskne se zvýší. Ti ostatní buď EET nebo bezhotovostní platby. S daňovými úniky každá ekonomika počítá, jenom u nás jaksi krade každý. Jo pravda se špatně poslouchá.

Nuk nuk

Děkuji za otázku, zrovna jsem uvažovala, že se zde zeptám na něco podobného. Překládám a učím jazyky, leč po celou dobu rozhodování o EET jsem byla na rodičovské, která ale za rok končí, takže mě celkem zajímá, co mě čeká, pokud budu s výukou pokračovat. Jako opravdu si nedovedu představit, jak s sebou tahám pokladnu a počítač :)

Cenobita

Myslím že bude ideální podnikat ilegálně.