Standaa

Jak se dabuje film/seriál?

Zajímá mě, jak se dabují zahraniční filmy tak, aby byla možnost vymazat původní hlasy herců a zaměnit je za hlasy dabérů pod podmínkou, že ostatní zvuky ve filmu/seriálu zůstanou zachovány… Například pokud pracujeme se scénou, ve které se dvě postavy ve filmu/seriálu baví na ulici, nicméně jeden z nich při tom srká nápoj brčkem a v pozadí jsou slyšet zvuky projíždějích aut, jak předabovat rozhovor (hlasy) původních herců tak, aby ostatní doprovázející zvuky (srkání brčka, zvuky motoru) zůstaly zachovány?

gecco: Chápu to správně, že herci dodatečně dabují scénu ještě ve studiu? Protože není možné, aby mikrofon zachytil pouze buď okolní zvuky nebo čistě jen hlasy postav…

Nejlepší odpověď
gecco

Hlasy herců v takovém případě musí být na samostatných zvukových stopách.
Varianta „B“ – dabuje se i „srkání brčka“ či zvuky motorů…
_____________
Chápeš to naprosto správně – říká se tomu postsynchron…
Při natáčení v exteriérech (a někdy i interiérech) nelze obvykle jednak odfiltrovat rušivé zvuky a druhak ani dostatečně precizně zachytit zvyky chtěné…
Takže po natočení dané scény se původní zvuky ´máznou´ a zvuky se natočí znovu ve zvukovém studiu.

Další odpovědi
Minas

Nahrává se to několika mikrofony, protože kdyby se to nahrávalo jedním, tak ten zvuk je příšernej. Jsou hlasové, okolní atd. Dabeři to nadabují a následně odstraní verzi se zvukem postav, pak se to zmixuje, aby to odpovídalo.

bolak

https://www.y­outube.com/wat­ch?v=XHa98mDfOR4