opa

Jak se dá vyčistit bílý umělohmotný kávovar od kávových čmouh ?

Mám bílý překápávač z umělé hmoty a je už flekatý od kávy.Je nějaká metoda jak ho vyčistit?Děkuji.

Nejlepší odpověď
zjentek

Mně na podobný věci funguje ocet se solí. Odhadem tak rovná lžička soli do půl decky octa, sůl rozpustit a čistit vše nečisté ;).

Další odpovědi
gecco

Umyj to nějakým saponátem (odmastit) a pak použij kyselinou citronovou nebo ocet.
😉
Ale je dost možné, že doběla už to umýt nepůjde – hlavně ale nepoužívej žádné abrazivní prostředky (prášek – ani ´tekutý´), poškrábání plastu je neodstranitelné.

Emefej

Peroxid vodíku s kapkou čpavkové vody (mnohokrát vyzkoušeno).

Kryšpín > víš proč se do některých plastů přidávají ftaláty? Dokázal bys mi nějak logicky vysvětlit, proč by měly být právě v kávovaru?

Kryšpín

Čím se více čistí, poté uvolňujee více ftalátu