meereg

Jak se cvičí psi pro vyhledávání mrtvol? Utopení, zavalení, zahrabaní…

Na čem se ti psi učí, aby poznali, že se jedná o lidskou mrtvolu?

Odpovědi
Drap

Nejprve na živých lidech, později na pachových stopách z márnice,

Jiří Bohumil

Na lidech-figurantech. Oni nehledají mrtvolu, hledají většinou tělo, v jakémkoliv stavu. Zrovna, přibližně když jsi psal tento dotaz, byla na ČT1 v pořadu „Zázraky přírody“ o tomto tématu, diskuze a pěkná ukázka s Marošem Kramárem a paní, s cvičeným psem na vyhledávání lidí. Třeba to budou ještě opakovat, tak se koukni.