FlAsh_7

Jak se chová charismatický člověk?

Nejlepší odpověď
marci1

Je prostě charismatický. Když vstoupí do místnosti, cítíme jeho kouzlo, atraktivitu, prostě v nás budí zájem. Pojem charisma pochází z řeckého slova χάρισμα, které znamená obdarovaný (nějakou vyšší silou, bohy, zvláštním kouzlem, něčím posvátným, božským či démonickým). Obvykle se charismatem rozumí, že člověk vyzařuje jakýsi (atraktivní, nakažlivý, přesvědčivý) magnetismus, který nevyplývá čistě z jeho fyzických atributů.
Charismatem musí být člověk „obdarován“. Mít charisma, se nedá naučit. 🙂

Další odpovědi
nyjono

Google ví: http://www.bu­sinessanimals­.cz/ba/clanky/cha­risma/

Pro mě tedy Donald Trump žádné charisma nemá. Jiné to je , když vidím záběry Johna Fitzgeralda Kennedyho.

Ametyst

Pro mě je charismatický Boris Johnson nebo Donald Trump. Jsou vždy pozitivní, mají smysl pro humor a chválí své spolupracovníky. Je osvěžující je poslouchat v přímé řeči.

Ambrosios

Přece charismaticky.

A charisma znamená, že působí na lidi, dokáže vést, zaujmout, imponovat. Asi se dokáže vyznat v lidech a jejich chování; sám je sebevědomý a odhodlaný a velmi obratný, srozumitelný řečník (dobrý na poslech). Přirozený vůdce (asi s nějaou vizí nebo nápady). Má nějaké vlastnosti a kvality, které budí respekt.

zjentek

Charismaticky, uctivě ke všemu a většinou je džentlmen. Věří si natolik, že jeho aura sráží okolí na kolena, aniž by otevřel ústa a projevil se. Svůj život řídí zcela sám a přestože bez zvláštního přičinění MŮŽE zneužívat energie druhých (podmaní charismatem okolí a podmanění jej pak automaticky dále velebí), nikde za sebe neposílá jednat druhé lidi, bez ohledu na jejich vlastní charizma. Ani vyjednat půjčku. Vždy jde sám. (;

Ambrosios

ad marci:
i charisma se dá naučit, nikdo se ničím nerodí (básníkem, řečníkem, spisovattelem, umělcem, charismatickým, šarmatním) – vše se dá získat v průběhu času a neexistuje jediná lidská schopnost, kterou by si člověk nedokázal osvojit. Co umí jeden člověk, dokáže to i druhý (poku by oprvdu chtěl a měl vůli to získat).

A zrovna charisma není tak těžce naučitelné jako některé jiné dovednosti, znalosti a lidské vlastnosti.