Jak s placením pronájmu? /spolubydlení

Ahoj, potřebuji radu ohledně placení pronájmu.

Mám pronajatý pokoj u pána v Pardubicích, kde už skoro rok bydlím. Ta slečna je majitel bytu, má na byt hypotéku(bydlíme oba v bytě-já platím za svůj pokoj)

Doktor mě poslal na operaci, po které budu muset být v péči rodičů (v brně) po dobu tří měsíců.

Spolubydlící- majitel po mě chce za celé tři měsíce plnou částku pronájmu, což je pro mě nemožné platit, když v tom bytě nebudu.

Je z toho nějaké východisko?

Doplňuji:
Majitel "pán" je spolubydlící a s ním mám smlouvu o pronájmu pokoje do konce května. Přesné pojmenování smlouvy nemám bohužel u sebe.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Nepochopil jsem vztah "slečny" a "pána" a kdo z nich je vlastně majitelem. Ale to je jedno...
;-)
Východisko? - podle toho, jakou smlouvu (v jakém znění) máš (a s kým) uzavřenu - podle informací, které jsi dal do dotazu, to nikdo neví...
Doplňuji:
No - bez znění smlouvy ti ale fakt nikdo neporadí...

Další odpovědi:

Zlatý

Také mám spolubydlícího a pokud by chtěl na 3 měsíce pryč, bude se muset se mnou nějak rozumě domluvit. Spolubydlící mně pomáhá totiž platit i jeho nájem, TV, internet ap., nijak na něm nevydělávám.
Chování tvého pronajímatele proto chápu a tobě nezbývá než rozumná oboustranná dohoda, nebo nový podnájem.

Bronzový

Tvá hospitalizace v nemocnici nemá žádný vliv na povinnosti platit nájem. Když budeš mít městský byt a pojedeš na rok na stáž do Laosu tak taky budeš muset platit nájem. Naše nepřítomnost nás nezbavuje žádných povinností. Nemůžu někomu říct že budu rok v Paříži tak ať mi ten bejvák drží a platí.
Tvé možnosti: 1) plať
2) dej výpověď a po návratu si najdi nový podnájem

Stříbrný

Souhlasím naprosto s NikkiHeat.

Zlatý

Ani východisko je. Odstěhovat se a po třech měsících shánět nový podnájem. Také záleží na to, jak je uzavřená smlouva.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Bydlení a zahrada

Zlatý Drap 924
Zlatý mosoj 860
Zlatý hanulka11 500
Zlatý gecco 416
Stříbrný cukrar 295
Stříbrný elektrikář 247
Zlatý venkovan 237
Stříbrný honza19hk 235
Zlatý Hlada 233
Zlatý marci1 223

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.