Jak rychle přestat škytat?

Někdy škytám i třeba půl hodiny a to je dost otravný. Máte nějaký návod, jak se škytání rychle zbavit?

Nejlepší odpověď
Luciefie

Mně pomáhá, když zadržím dech a třikrát po sobě polknu..není to lehké ale jde to:D

Další odpovědi
Mandarinka

Nejrychlejší způsob, který znám a pomáhá mi je, když mi dá někdo druhý napít z láhve, třeba obyčejnou vodu, na tom nezáleží. Ale láhev musí držet ten druhý, nesmím si pomáhat. Opravdu účinné. Doporučuji! 🙂

Janulka

Na mě opravdu účinně působí dvě věci – zacpat si nos a nedýchat (je na každém, jak dlouho to vydrží:-) nebo se jednoduše napít. Však i kojencům, neřkuli novorozencům, se při první škytavce doporučuje přiložit je k prsu…

efka

No, nevím. Škytání je většinou reakce slinivky břišní na nějaké podráždění. Doporučuje se sníst kostku cukru nebo něco jinak sladkého. Prozradím Vám, že nám se nejlépe osvědčil „frťan“ Becherovky – působí rychle a spolehlivě vzhledem k tomu, že cukr v ní obsažený je podpořen alkoholem.

Jirka

Mě většinou pomáhá vztyčit paže (vzpažit) a na chvíli zadržet dech. Je to jakoby se mi něco uvnitř sevřelo a škytavka přejde.

Jivinho

Napít se piva.. nebo něčeho alkoholického. To mi pomáhá.

Krugerka

Mě vždycky pomůže když se pořádně napiju vody..a nebo zadržím dech..a nebo jsem četla: Zakrýt si ústa i nos papírovým sáčkem a několik minut do něj dýchat.
TO radí lékaři…

alenka901

rada mojí babičky.zacpat si noc a rychle si něčeho loknout fakt to funguje nebo cukr s francovkou