gecco

Jak – respektive čím, vyčistit kávovar?

Takový ´obyčejný´ (vodu do toho musím nalít, kafe musím nacpat na filtr a ten pak ´zacvaknout´ na bajonet, 16 atmofér…).
Mám pocit, že voda ´logrem´ protéká pomaleji, než dřív, možná jí i proteče méně.
Ale – nechci jej pokazit, kafe je pořád vcelku dobré…
😉
Mohu, např., namísto vody nechat protlačit ocet? Nebo jinou kyselinu?
Mám docela tvrdou vodu, tak si myslím, že trubky ucpává vodní kámen – ale nevím, jestli kyselina nějak nepoškodí vnitřnosti mašinky…
___
Děkuji předem…
😉
_____________­________________________­____________
Díky díky, pročistím citronovou…
😉

Nejlepší odpověď
mosoj

Použij kyselinu citronovou do vody v nádržce a nech protéct tryskou. Koncentrace se bát nemusíš.
Globus prodává již namíchanou.

Další odpovědi
Lamalam

Kyselina citronová je osvědčená volba. Octovku lze také použít, ale dlouho to bude smrdět. V laborce jme to běžně čistili kyselinou mravenčí, ale její „laické“ použití hrubě nedoporučuji.

ReHu

Souhlas s Mosojem.
Párkrát to projeď kyselinou citronovou.

Kepler

Vodní kámen odstraní i ocet, ale je nebezpečí že jím všechno nasmrádne. Takže citrónovka je vhodnější, roztok nechat projít varem. Jinak vše o čištění je zde: http://www.ces­k.cz/cisteni-kavovaru-dil/

marci1

Kyselinovou citronovou (jak radí „kolegové“) nebo ředěným vinným octem. ☺

ivzez

Já jsem kávovar čistila octovou (cca 25 % octa, 75 % vody)
vodou. Pokud nepoužiješ samotný ocet a po vyčištění necháš
jednou „probublat“ čistou vodou, nebude ocet cítit.

Ale ani samotný ocet by kávovaru nic neudělal,
jenom by ses déle zbavoval jeho „vůně“.

dubraro

Prodávají se na to speciální přípravky.

gecco

Tady si dovolím nominovat Lamalam…
😉
Pokud mne naučí zacházet s těma mravencama…
😉
________________
Každopádně děkuji všem…
😉
Povedlo se, vyčištěno – funguje…
😉
Fakt dík…
Kdyby to byl můj kafevarník, lajsnu si jej vyčistit dle vlastního přesvědčení a přemejšlení.
Ale vysvětli někomu, komu jsi přišel pomoct, že si má koupit kafovar novej…
:-O
___
Takže – děkuju…
😉

Lamalam

K dojení mravenců jsou potřeba ženské ruce, to bys nezvládnul…

gecco

😉
Mohu si je půjčit?
😉
Sááákra, nemohu, kávovar – po případném nezdaru, lze koupit nový, ruce ne…
😉

gecco

ReHu, mosoji – provedu…
😉
A dám vědět…
😉