WordPress

Jak působí na psychiku, pokud někdo hraje mnoho let vrcholově šachy?

Vidím, jak adolescenti hrají šachy, a tak jsem si s nimi zahrál šachy, když dostali rychle mat tak odmítli dále se mnou hrát. Někdy se mi zdá že smyslem život je vyhrávat a nikdy neprohrát.

Odpovědi
Dochy

Netuším jak na psychiku může působit pohyb ve vrcholovém sportu. Já ve vrcholové sportu nejsem, ale podle mně už slovo „sport“ znamená, že by to mělo být především o zábavě a sebezdokonalování. Ne jen porážení soupeřů. Chápu, že to každý má nastavené jinak, ale nějaké urážení se kvůli čestné prohře považuju za hrubě nesportovní chování. Hru si užiju a po skončení upřímně poděkuju soupeři za hru bez ohledu na výsledek. Ano, pokud vyhraju, mám radost, že jsem se vytáhnul, pokud prohraju, jsem rád, že jsem si hru mohl užít a trochu se poučit a zdokonalit.