jak propojit bezdratově 2 počítače ??

Koupil jsem si počítač jeden mam v obýváku na kterým mam připojenou wifinu atd. a druhý jsem si dal do pokoje a potřeboval bych je propojit tak aby mi šel internet a nechce se mi to tahat pres kabely je i jiná možnost ?? třeba jestli jde koupit něco aby měl počítač wifi něco jakoby u noteooku ?? kdyžtak cenu kolik to tak stojí ??

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Jde "koupit něco, aby měl počítač wifi" - wifi kartu, buďto:
- USB (např. http://www.mironet.cz/… ), výhodou je snadné připojení bez zásahu do počítače, nevýhodou ´slabší´ dosah a možnost přehřívání)
- do slotu (např. http://www.mironet.cz/… ), výhodou je lepší chlazení a dosah, nevýhodou nutnost zásahu do skříně počítače a nutnost správně zvolit slot PCI vs. PCIe

Další odpovědi:

Zlatý

Pokud jsou oba počítače připojení do routeru či jiného podobného zařízení (taková ta krabička) a mají-li operační systém Windows, tak si nastavte domácí skupinu v Start-Ovládací panely - zapněte sdílení souborů apod. a počítače jsou propojeny.
Pokud třeba je do jednoho počítače zapojená tiskárna a vy chcete tisknout něco z druhého počítače, tak skrz to sdílení v té domácí skupině si můžete nastavit sdílenou tiskárnu a tisknout z toho druhého počítače.

Dá se to opravdu dobře využít a nemusíte šaškovat s kupováním dalších zařízení apod.

Diskuze k otázce

Zlatý

Sůwa

Záleží na signálu, ale já jsem kajícně včera připojila internet k PC kabelem, protože USB adaptér, moje představy nesplňoval. Nejde zřejmě o propojení dvou počítačů, ale připojení k routeru, že? :-)

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 949
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 819
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.