Vladimír418

Jak propojím Aiwa reproduktory s PC?

Ahoj, mám dva reproduktory aiwa sx-ans70 ze staré hifi věže a chtěl bych je připojit k PC. Z každého vede jeden cinch kabel (samec) a pak dva drátky, asi pro napájení (celý černý a s bílým pruhem, nevím který je minus). Dokázal by mi někdo poradit, jak je zprovoznit? Jaký zesilovač mám koupit a jak ho propojit? Nebo stačí koupit redukci z cinch na 3,5 mm jack a na ty dolní drátky přivést trafem 12 V? Díky moc za rady, je mi líto je vyhodit.:-)

Odpovědi
Hlada

Tohle jsou bedny bez zesilovače. Mají oddělené vývody od hlubokotónových reproduktorů. Ke zprovoznění bys musel použít tříkanálový zesilovač. Hlubokotónové reproduktory by byly spojeny paralelně.

Kup si nové reproduktory a ty staré ulož do sklepa nebo je vyhoď

Zdroj: https://www.al­za.cz/genius-sp-hf180-black-d5769946.htm

elkon

Vypadá to tak, že to není originální připojení, bude to nějaká předělávka a to ti fundovaně nikdo neporadí, budou to jen dohady.

cochee

Dolní dráty v žádném případě nejsou napájení. Až budeš mít zesák, zapojíš je u obou repráků stejně – je jedno jestli „plus – mínus“ (to je jen obrazně, žádné plus – mínus tam není) anebo „mínus – plus“, ale hlavně oba repro stejně, jinak se ti zruší stereo efekt.