Avatar uživatele
Vladimír418

Jak propojím Aiwa reproduktory s PC?

Ahoj, mám dva reproduktory aiwa sx-ans70 ze staré hifi věže a chtěl bych je připojit k PC. Z každého vede jeden cinch kabel (samec) a pak dva drátky, asi pro napájení (celý černý a s bílým pruhem, nevím který je minus). Dokázal by mi někdo poradit, jak je zprovoznit? Jaký zesilovač mám koupit a jak ho propojit? Nebo stačí koupit redukci z cinch na 3,5 mm jack a na ty dolní drátky přivést trafem 12 V? Díky moc za rady, je mi líto je vyhodit.:-)

Zajímavá 0 před 121 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Hlada

Tohle jsou bedny bez zesilovače. Mají oddělené vývody od hlubokotónových reproduktorů. Ke zprovoznění bys musel použít tříkanálový zesilovač. Hlubokotónové reproduktory by byly spojeny paralelně.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
109000

Kup si nové reproduktory a ty staré ulož do sklepa nebo je vyhoď

Zdroj: https://www.al­za.cz/genius-sp-hf180-black-d5769946.htm

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

Vypadá to tak, že to není originální připojení, bude to nějaká předělávka a to ti fundovaně nikdo neporadí, budou to jen dohady.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
cochee

Dolní dráty v žádném případě nejsou napájení. Až budeš mít zesák, zapojíš je u obou repráků stejně – je jedno jestli „plus – mínus“ (to je jen obrazně, žádné plus – mínus tam není) anebo „mínus – plus“, ale hlavně oba repro stejně, jinak se ti zruší stereo efekt.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Elektronika