Sajmon339

Jak pribrať?

Ahoj,už dlouho mám problém s váhou proste nevím jak přibrat,nedávno mi bylo 16 a mám 180 cm a 53 kg a to je opravdu málo,nemáte někdo nějakou radu jak přibrat,já teda nejím moc zdravě denně hlavně hodně cukru ale nedávno jsem to změnil,kolik kcal bych měl podle vás denně přijmout abych se dostal za nějaký čas aspoň na 60–65 kg a nějakou radu na cvičení ? třeba činky(s jakou váhou začít) a nebo nějaké cviky s vlastní vahou?Moc se v tom nevyznám,má/mal někdo podobný problém?Děkuji:)

Odpovědi
elkon

Zeptej se svého praktického lékaře jak nejlépe postupovat. Třeba ti poradí nějakého nutričního poradce. Není dobré jen tak jednostranně něco podnikat bez odborné pomoci.

da ny

Na internetu byste našel spousty rad a návodů, jak správně/zdravě přibrat.
Spolupráce s rodiči (zákonnými zástupci), by měla již dávno fungovat 😉
Požádat lékaře (viz.elkon), je velmi dobrý nápad. Může také zjistit, zda jste zdravý. Mohla by být nějaká disfunkce v činnosti štítné žlázy apod.
Vitamíny skupiny B a Pangamin, podporují chuť k jídlu. Užívat, ořed jídlem.
Pr obecných rad.
Pokud jíte menší porce, jezte častěji (pravidelně po 3 h).
Příjem energetické hodnoty ve stravě, zvýšíte vyšším příjmem sacharidových jídel (ne cukru!). Tedy příloh (těstoviny, brambory, rýže, kaše, pečivo).
Strava má být oestrá, ne jednotvárná.
Spočítejte si kalorický příjem současné stravy. Přidejte asi 20 – 30%. ⇒ kalorický nadbytek!!!
„Přibližná hodnota energetického příjmu pro dospívající chlapce a aktivní muže je 2440 kcal/den (10200 kJ).“
zdroj: https://www.mte­.cz/stravovani/vy­vazeny-energ-prijem/kolik-snist-jidla
Dvě svačiny, dvě večeře.
Nepřehánět cvičení (posilovny), vydá se mnoho energie.
Nemusíte mít činky. Stačí posilovacé péra (jedno, dvě, přidávat).
„Máte problém s navýšením kalorického příjmu nebo se vám nechce / nestíháte vařit? Vyzkoušejte krabičkovou dietu. Každý den vám uvaří a přivezou jídlo do práce či domů – v potřebném kalorickém objemu, abyste přirozeně přibrali.“
Co jíst?
Kromě zvýšeného energetického příjmu ohlídejte i kvalitu a složení potravin. Zachovejte doporučený poměr makroživin. Pro nesportovce při doplňování váhy platí cca:
• 50–55 % sacharidů (cukrů)
• 25–30 % lipidů (tuků)
• 15–20 % proteinů (bílkovin)
Dostatečný příjem minerálů, stopových prvků a vitaminů si zajistíte pestrou stravou bohatou na ovoce, zeleninu, maso i obiloviny.
Kdy jíst
Základem je pravidelnost ve stravě. Dodržujte pravidlo 3 – každé tři hodiny slupněte aspoň něco malého. 3 hodiny před spaním už nejezte.
• Denní jídlo si rozdělte na 5 až 6 porcí.
• Mějte pořád po ruce vodu.
• Klidně si přidejte další svačinu, nebo druhou večeři.
Příklady vhodných nášupů
K druhé večeři nebo svačince na „dojedení“ se výborně hodí:
• Polévky – vývary i luštěninové
• Celozrnný chléb s lučinou
• Celozrnný toast s domácím džemem/medem
• Wrap s kuřecím masem/ tuňákem a guacamole
TIP: Pokud trpíte nechutenstvím, nejlépe vám udělají kaše a polévky hustší konzistence.
https://www.bez­hladoveni.cz/jak-pribrat-na-vaze/

JAK PŘIBRAT NA VÁZE:
https://www.be­nu.cz/jak-pribrat-na-vaze-rychle-a-efektivne
https://www.plnez­dravi.cz/jak-pribrat-na-vaze/
https://napovi­me.cz/navod/jak-pribrat-na-vaze/
a další snadno najdete 😉

Filip84

Kapitán Hořec vás pošle do vojenské nemocnice, aby vám ho tam pořádně vyšetřili!

Potřebuješ maso, prostě kvalitní bílkoviny, a to hodně, potřebuješ vlákninu, aby to tělo ty bílkoviny kvalitně zpracovalo, a aby Ty jsi neměl pocit hladu. K tomu nudle, rejži, atp. Ale hlavně maso se zeleninou. A do toho pohyb, aby to nešlo do tuku! Všecko ostatní „je mák, a na to se vyser!“. Žádné sladkosti, sračky, fastfood, nic!

Pokud budeš trpělivý, řekněme 1/2 roku, a výsledek se přesto nehodlá dostavit, můžeš mít, ku příkladu, hyperplazii / hypoplazii štítný žlázy, nebo nějaký úplně jiný zdravotní problém, který to, že jsi hubený jak po moru, a s kozíma nohama, způsobuje. S tím Ti už ale pomohou jedině lékaři.

Tonda Káňa

Prostě víc žer, na to ani nemusíš být vystudovaný doktor… Stači jen zapojit hlavu