JJp

Jak přepnu mezi 2 grafickými kartami?

Zdravím, v notebooku mám 2 grafiky – 1) NVIDIA GeForce 840M (2GB) a 2) integrovanou Intel HD Graphics 4600.

V ovládacích panelech mám ikonky „Ovládací panel NVIDIA“ i „HD grafika Intel“. V NVIDIA programu jsem zvolil v globálním nastavení, že chci vždy používat NVIDIA atd., nicméně když dám na ploše pravé tlačítko – rozlišení obrazovky – upřesnit nastavení, tak vidím informační tabulku windows o adaptéru, kde je aktivní Intel HD Graphics 4600. Mám za to, že právě v této tabulce by měla být NVIDIA, pokud by byla opravdu aktivní.

Kde je problém, jak mám nastavit, aby notebook využíval NVIDIA adaptér? Pokud by byla odpověď „nainstaluj ovladače“, prosím o detailnější radu, nevím totiž jaké by mi tam chyběly, mám za to, že kdybych neměl nainstalované ovladače nvidie, neměl bych v ovládacích panelech „ovládací panel nvidia“, ve kterém se dá volit různé nastavení k nvidia kartě.

Odpovědi
Frogman

Mrkni se do nastavení BIOSU, mělo by tam jít natvrdo nastavit, která grafická karta se má používat. :)