jak mám na windows 8 nainstalovat sluchátka?

Dobrý den, mám nový počítač s Windows 8 a zatím s tím nemám žádné zkušenosti. Nainstaloval jsem sem nějaké základní programy atd... repráky a všechno funguje ale když zapojím sluchátka do PC tak nefungují. Když mám zapojené repráky tak je vše ok. ale když jsou zapojená sluchátka tak ve spodní liště v pravo vedle času a datumu jak jsou takové ty malé obrázky (síť, antiviry) tak tam je obrázek takového toho reproduktoru a u toho mám malý křížek a píše to že není nainstalováno žádné výstupní zvukové zařízení. A když na to kliknu tak to začne hledat problém a nic to nenajde. Tak prosím, vy co máte win 8 a víte si s tím rady prosím napíšte :(. Fakt potřebuju aby mi ty sluchátka jely. Předem děkuji.

Odpovědi:

Stříbrný

To není o Windows 8, ale o zvukové kartě toho PC. Musí umožňovat, aby se výstupní konektor dal přepínat mezi linkovým výstupem (do aktivních repro) a sluchátkovým (do pasivních repro a sluchátek). Signál pro ta dvě zařízení má totiž odlišné elektrické parametry a bez přepnutí to v lepším případě nebude hrát, v horším by se mohla zvukovka i spálit. Většinou se to dělá v obslužném programu ke zvukovému systému (kartě), ačkoliv některé mají autodetekci.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 948
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 820
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.