Attia

Jak přemluvit taťku, abych mohla mít kočku?

Moc bych chtěla mít kočku. Mám doma sice už morče, ale moc bych chtěla mít i kočku. Taťka mi ji nechce dovolit, protože jak měla babička kočku, tak ji téměř vždy zajelo auto. Potřebuju nějak vysvětlit taťkovi, že tady není u babičky (i když je to velmi blízko) a že kočku nemusí potkat stejný osud. Jsem už dost stará na to, abych se uměla o kočku postarat (konkrétně je mi 15) a se zvýřaty mám už zkušenosti. Myslím, že se bojí hlavně toho, aby nám ji nepřejelo auto, ale podle mě to u nás nehrozí, jelikož auta kolem nás moc nejezdí a když už, tak pomalu. Potřebuju ho nějak přemluvit.

Nejlepší odpověď
quentos

zas tady někdo ignoruje našeptávač… podobný problém už se tady řešil minimálně desetkrát http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/nova?questi­on=jak+p%C5%99em­luvit

Další odpovědi
anonym

Dětská přání a touhy pořídit si zvířátko domů se tady i jinde řeší stále dokola. Nemůžeme znát vaší rodinnou situaci, podmínky pro držení zvířete, argumentaci rodičů pro i proti.
Pokud je dítě dostatečně vytrvalé a zodpovědné, splní některé sliby a podmínky ze strany rodičů , tak většinou rodiče ustoupí.
Často si dítě v pubertě najde jiné předměty svých tužeb. Někdy bohužel nastoupí jiné zájmy i pokud si zvířátko dítě opatří a potom mu nevěnuje dostatek času a péče zůstává na rodičích. Možná i to je jeden z důvodů a obavy, proč rodiče nechtějí kočičku povolit.

www

Hlavně si uvědom, že to není morče, by bude kočka stará, bude ti cca 30 a celou dobu se musí o kočku někdo starat!
Více k otázce zde

Zdroj: www.odpovedi.cz/se­arch?q=Abych%20moh­la%20m%C3%ADt%20ko%C4%8D­ku

Nela1209

Já jsem taky chtěla pejska a už ho mám. Já jsem rodiče přemluvila tím že jsem jim za to něco slíbila. Konkrétně: budu se stratat …zlepším se ve škole …bude mít dostatek lásky atd.. Zkus taťkovi za to něco slíbit, možná že ti tu kočičku povolí, ale nesmíš ji odstrčit myslím tím že ji budeš mít měsíc a teď se přestaneš o ní starat a plno budeš svému taťkovi říkat ať sní se de on projít dalších jiných důvodů. A ještě se musíš o ní starat pečlivě!! :)

PatricieA

Sice mnoho koček nesnáší, když je berou na vodítka, ale kdyby jsi měla malé koťátko, mohla bys ho naučit chodit s vodítkem. Ale opravdu ji potřebuješ brát ven? Je to sice pro kočky příjemné, ale není to nutné. Zkus to s tím vodítkem, nebo prostě ti může bydlet doma.