Elissss:)

Jak přemluvit rodiče,abych mohla jezdit ke koním?

Zdravím,je mi 14 let a ráda bych jezdila na koně.V pátek jsem se byla podívat v jedný stáji(jelikož sem jezdila už dřív) tak jsme jeli na vyjížďku.Moc mě to baví a ráda bych s tim pokračovala.Tatí mě v tom podporuje,ale mami ne.Bojí se že bych spadla z koně a zůstala ochrnutá na vozíku a že by trnula hrůzou kde jsem a že to prý na zimu nemá cenu.Dřív jsem jezdila u soukromníka.Začla jsem v 5–6letech.Před 2 rokama jsem spadla a mamka mě už na koně pouštět nechtěla.V té stáji,do které chci teď chodit,se nic neplatí.Musím si to odpracovat.Stáj je 1km od města a chodí tam moje kamarádka od nás ze třídy.Právě ta mi navrhla to ježdění.Poradí mi někdo? a nebo má někdo takovou zkušenost?Budu moc ráda za vaše rady:)

Odpovědi
Hamon

„Dokaž“, že máš ke koním vztah, že je máš ráda. Choď je chvíli třeba hřebelcovat, postarat se o ně, aby maminka viděla, že to není chvilkové poblouznění. A že tě budou zajímat, i když začneš chodit na střední a později na vysoké (kde už nebudeš na koně mít skoro žádný čas).

No a potom zakopni a odři si koleno. A trvej na tom, že tě maminka musí vozit na kolečkovém křesle, abys už nikdy znovu neupadla. Dělám si legraci. Sedni si s rodiči. Ukaž, že chápeš jejich starosti (např. zkus si dohledat počty úrazů na koních, dohledej si něco o léčbě ochrnutí), že si uvědomuješ rizika. Porovnej je s autonehodami, poukaž na vlastní zodpovědnost…

A když maminku nepřemluvíš, tak to chvíli vydrž (na střední stejně čas uteče tak rychle, že ti bude osmnáct,. ani nemrkneš) a potom to budeš mít v tomto ohledu jednodušší.

postcd

možná může pomoci chovat se zodpovědně, plnit své domácí povinnosti, to může také pomoci rodiče přesvědčit..

bluehorse

Tak se snaž mamku přesvědčit.Držím palce.