Jak přemluvit rodiče,abych mohla jezdit ke koním?

Zdravím,je mi 14 let a ráda bych jezdila na koně.V pátek jsem se byla podívat v jedný stáji(jelikož sem jezdila už dřív) tak jsme jeli na vyjížďku.Moc mě to baví a ráda bych s tim pokračovala.Tatí mě v tom podporuje,ale mami ne.Bojí se že bych spadla z koně a zůstala ochrnutá na vozíku a že by trnula hrůzou kde jsem a že to prý na zimu nemá cenu.Dřív jsem jezdila u soukromníka.Začla jsem v 5-6letech.Před 2 rokama jsem spadla a mamka mě už na koně pouštět nechtěla.V té stáji,do které chci teď chodit,se nic neplatí.Musím si to odpracovat.Stáj je 1km od města a chodí tam moje kamarádka od nás ze třídy.Právě ta mi navrhla to ježdění.Poradí mi někdo? a nebo má někdo takovou zkušenost?Budu moc ráda za vaše rady:)

Odpovědi:

Bronzový

"Dokaž", že máš ke koním vztah, že je máš ráda. Choď je chvíli třeba hřebelcovat, postarat se o ně, aby maminka viděla, že to není chvilkové poblouznění. A že tě budou zajímat, i když začneš chodit na střední a později na vysoké (kde už nebudeš na koně mít skoro žádný čas).

No a potom zakopni a odři si koleno. A trvej na tom, že tě maminka musí vozit na kolečkovém křesle, abys už nikdy znovu neupadla. Dělám si legraci. Sedni si s rodiči. Ukaž, že chápeš jejich starosti (např. zkus si dohledat počty úrazů na koních, dohledej si něco o léčbě ochrnutí), že si uvědomuješ rizika. Porovnej je s autonehodami, poukaž na vlastní zodpovědnost...

A když maminku nepřemluvíš, tak to chvíli vydrž (na střední stejně čas uteče tak rychle, že ti bude osmnáct,. ani nemrkneš) a potom to budeš mít v tomto ohledu jednodušší.

Bronzový

možná může pomoci chovat se zodpovědně, plnit své domácí povinnosti, to může také pomoci rodiče přesvědčit..

Tak se snaž mamku přesvědčit.Držím palce.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zvířata

Zlatý Drap 1073
Zlatý beer 710
Zlatý www 558
Zlatý briketka10 346
Zlatý ReHu 306
Zlatý hanulka11 296
Zlatý annas 280
Zlatý marci1 263
Zlatý mosoj 257
Zlatý gecco 248

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.