Kateřina Šil

Jak mám rodiče přemluvit, aby mi koupili koně?

Dobrý den, už 7 let si přeji koně, chodím i na kurzy kde uklízíme, staráme se a i jezdíme.
Rodiče mi už i schválili, že ho mít můžu, ale furt nic.
Vím co to obnáší, kovář, seno, ustájení, jídlo, čas a trénink. Čas jsem si už taky zajistila, vím, kam půjdu na střední atd. Vím, kolik tam budu mít hodin, na střední. Mám vše zajištěné. Moje teta má ranč a tam bych mohla mít koně. Vím i kolik to stojí, ten kůň a další potřeby, prosím poraďte. Nosím i ze školy dobré známky, doma uklízím, starám se o sourozence, jsem zodpovědná a i čas od času přispívám peníze. Jen říkám, že bych nechtěla slyšet jen kritiku. Prosím. Předem děkuji za odpověď.

Nejlepší odpověď
Dochy

Proč je chceš přesvědčovat, když to schválili? A vy co tu řešíte prachy: Kdyby to byl takovej problém, asi by to rodiče neschválili, ne? Takže podle mně by to chtělo si s rodiči v klidu sednout a prodiskutovat jaký je plán, jak a za jakých podmínek se bude postupovat dále… Osobně si nemyslím že je dobrý nápad (pro jednotlivce na základce nebo těsně po) vlastnit koně, ale to už máte asi i s rodiči promyšlené a víte co to obnáší (na rozdíl ode mně, já mám jen mlhavou představu) a co to přinese.

Jistou váhavost chápu, představa že někam vlezu a řeknu „jednoho koně, prosím. A jestli by to mohlo být s mašličkou“ je asi trochu mimo. Přijít někam a říct, že chci toho nejlepšího, to také nepůjde – 1. ten nejlepší bude pro každého jiný, 2. může to být poněkud nad možnosti – pak nezbývá než probrat možnosti a vybrat tak aby byl vhodný pro daný účel/disciplínu, správný pro Tebe, akceptovatelný pro rodiče.

Další odpovědi
Jiří Bohumil

Pokud máš před sebou ještě střední, případně vysokou školu (píšeš že známky máš dobré), doporučuji Ti nejdříve vystudovat. A pokud máš zvířata, potažmo koně ráda, třeba i školy, s tímto zaměřením (zemědělskou, případně třeba i veterinu).
U chovu koní (i jednoho) jsou velké nejenom náklady, ale i čas, který mu musíš věnovat. Takže o to budeš mít méně času na studium. A střední a vysoká škola, není to co „základka“. S tím počítej.
Stejné požadavky a dilema, měla kdysi i naše dcera. Ale dala si říct, počkala a vystudovala veterinu. Dnes je veterinární lékařka, zvířata a koně léčí. A dnes má i sama šest koní a vlastní stáj (mimo jiná další zvířata). Ale jak už víš asi sama, chov koní i dalších zvířat je ohromně náročný na čas. Ale dnes už jí s tím pomáhají i její dvě dcery. A její manžel soukromě hospodaří, takže jí zajišťuje i podstatnou část krmení.

elkon

Je to věc možností a úvahy rodičů. V tom nikdo radit nemůže.

autacek

Ukaž doma snahu, občas vytři schody, a když půjde někdo kolem, usrkni z vědra (kbelíku), to by bylo, aby to nezabralo.

iceT

Takový kůň nestojí pár korun ani pár stovek, to asi víš, je tedy otázka, jestli na něj rodiče mají.

minionka

Zkus se o tom s nimi ještě jednou v klidné atmosféře pobavit. Je i možné, že by ti ho rádi pořídili, ale jen by to pro ně bylo finančně moc náročné. Když se dopátráte společně toho pravého důvodu, proč to ještě nejde, třeba půjde něco vymyslet. A když se nic nevymyslí, nezoufej, svého koníka si můžeš pořídit, pokud ti na něm opravdu záleží, až vyrosteš.
Hodně štěstí a at jsi spokojená.

Hlada

Nijak. Maminka a režisér mají vždycky pravdu.
Uvědom si, že veškerá starost a finanování budou na nich a to od výběru koně, přes kupní smlouvu, smlouvu o ustájení až po další péči, kterou znáš. Na střední škole budeš mít minimum volného času. Nebylo by to rozumné rozhodnutí. Když budeš mít nějaký volný čas, můžeš chodit do stájí na brigádu a za vydělané peníze si koupit vyjížďky.

Mc Merkurion

… teda, neustále zde maj lidi problém, jak přesvědčit rodiče ke koupi křečka, králíka, kočky i psa … ale s koněm jsi u mně zabodovala !!!
… rodiče nepřemluvíš, ani nepřesvědčíš >>> jestliže odolávaj sedm let, vydrží to klidně i dýl, smiř se s tím …

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.