Steve_Xtreme

Jak přemluvit rodiče, aby mi koupili GK?

Zdravím,
za 16 dní mám narozeniny, a podle všeho to vypadá, že mi taťka chce koupit kolo (jedno už mám, teda… nemám, ale to je na delší vyprávění, a nejsem zrovna Jirásek). Né teda že by se mi nové kolo nelíbilo, to ne, ale radši bych chtěl tuto (http://www.czc­.cz/msi-r7-265-2gd5-oc/151681/produkt) grafickou kartu. Stojí skoro 3500,–Kč. Pečlivě jsem četl, a radil se s lidma na jiné nejmenované poradně, a zjistil jsem, že v cenové relaci 2–3 tisíce je tahle nejlepší, co je na trhu k dostání. Bavil jsem se o tom i s taťkou, probírali jsme možnou koupi, ale on je strašný puzzle. Člověk se v něm nevyzná. Chtěl bych ho trochu pobídnout, třeba něco udělat nebo mu nějak naznačit, že o tu GK mám zájem. První, co mě napadlo, je fingovat zapomenutý vypnutý PC, s otevřeným prohlížečem s tou stránkou, kolem popisky a poznámky, srovnání grafických karet s touto, a ze všech by vyplývalo, že tato je nejlepší. Snad by ho to trklo. Ikdyž jsou prázdniny, se známkama problém nebyl (2ky a jedničky), a ikdyž to může znít divně, zajímá mě chemie, a tak si občas čtu ty nové učebnice. Ale jednoduše nevím, jak ho přesvědčit. Nějaké rady?
Díky, Steve_Xtreme.
Doplňuji:
Díky, to je všechno moc hezké, ale prostě bych doma měl rád pořádný kompl. Kolo koneckonců mám a jezdím na něm (nebo aspoň „měl jsem“), takže v tom problém nebude. Jenom nevím prostě jestli mu to mám říct napřímo.

Nejlepší odpověď
anonym

Rovnou mu to řekni, ne?
😉
Chlapům „naznačování“ nedochází…
Ale – já bych raději to kolo, zvlášť, pokud je slušné.

Další odpovědi
Fienir

Dřív jsem byl taky rád za takové dárky týkající se jak hardwaru, tak softwaru, ale dnes toho lituji, dřív jsem dost proseděl u kompu :) . Dřív bych bral tu kartu, dnes kolo :)

jáára

ta GK nic moc, raděj ber kolo

Questman

Na grafárnu můžeš hodit bobek chlapče :)
S tím, jak rychle se (hlavně v posledních letech) vyvíjí stále lepší hardware bude mít tahle dnes ucházející karta za rok v lepším případě hodnotu pár stovek ;)

Kup kolo a cvič!

Hlada

S tátou by ses měl dohodnout přímo bez okolků. Nedivil bych se ale, kdyby byl proti. Grafiku v PC máš, vylepšený, jak říkáš, „pořádný kompl“ bude za rok starý jak včerejší noviny a to, že dneska na něm rozjedeš nějakou hru na vyšší rozlišení bude malá protihodnota investované částce. Raději se dohodněte na jiném dárku, když ti kolo nesedí.