Jak přemluvit rodiče, aby mi koupili GK?

Zdravím,
za 16 dní mám narozeniny, a podle všeho to vypadá, že mi taťka chce koupit kolo (jedno už mám, teda... nemám, ale to je na delší vyprávění, a nejsem zrovna Jirásek). Né teda že by se mi nové kolo nelíbilo, to ne, ale radši bych chtěl tuto (http://www.czc.cz/… grafickou kartu. Stojí skoro 3500,-Kč. Pečlivě jsem četl, a radil se s lidma na jiné nejmenované poradně, a zjistil jsem, že v cenové relaci 2-3 tisíce je tahle nejlepší, co je na trhu k dostání. Bavil jsem se o tom i s taťkou, probírali jsme možnou koupi, ale on je strašný puzzle. Člověk se v něm nevyzná. Chtěl bych ho trochu pobídnout, třeba něco udělat nebo mu nějak naznačit, že o tu GK mám zájem. První, co mě napadlo, je fingovat zapomenutý vypnutý PC, s otevřeným prohlížečem s tou stránkou, kolem popisky a poznámky, srovnání grafických karet s touto, a ze všech by vyplývalo, že tato je nejlepší. Snad by ho to trklo. Ikdyž jsou prázdniny, se známkama problém nebyl (2ky a jedničky), a ikdyž to může znít divně, zajímá mě chemie, a tak si občas čtu ty nové učebnice. Ale jednoduše nevím, jak ho přesvědčit. Nějaké rady?
Díky, Steve_Xtreme.
Doplňuji:
Díky, to je všechno moc hezké, ale prostě bych doma měl rád pořádný kompl. Kolo koneckonců mám a jezdím na něm (nebo aspoň "měl jsem"), takže v tom problém nebude. Jenom nevím prostě jestli mu to mám říct napřímo.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Rovnou mu to řekni, ne?
;-)
Chlapům "naznačování" nedochází...
Ale - já bych raději to kolo, zvlášť, pokud je slušné.

Další odpovědi:

Pokročilý

Dřív jsem byl taky rád za takové dárky týkající se jak hardwaru, tak softwaru, ale dnes toho lituji, dřív jsem dost proseděl u kompu :) . Dřív bych bral tu kartu, dnes kolo :)

Bronzový

Já to vidím takto: Taťka nechce abys neustále seděl u kompu,ale aby ses více pohyboval venku ,na kole!!
Já osobně bych bral také raději pořádný bicykl!

Bronzový

ta GK nic moc, raděj ber kolo

Bronzový

Na grafárnu můžeš hodit bobek chlapče :)
S tím, jak rychle se (hlavně v posledních letech) vyvíjí stále lepší hardware bude mít tahle dnes ucházející karta za rok v lepším případě hodnotu pár stovek ;)

Kup kolo a cvič!

Zlatý

S tátou by ses měl dohodnout přímo bez okolků. Nedivil bych se ale, kdyby byl proti. Grafiku v PC máš, vylepšený, jak říkáš, "pořádný kompl" bude za rok starý jak včerejší noviny a to, že dneska na něm rozjedeš nějakou hru na vyšší rozlišení bude malá protihodnota investované částce. Raději se dohodněte na jiném dárku, když ti kolo nesedí.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Volný čas a hobby

Zlatý Drap 880
Zlatý annas 868
Zlatý quentos 860
Zlatý hanulka11 556
Zlatý mosoj 542
Zlatý led 473
Zlatý marci1 459
Zlatý gecco 385
Zlatý iceT 373
Zlatý panenka 367

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.