tomas1541

Jak poznám naraženinu kosti?

Ahoj, dneska jsem jel na kole po mokrých „kostkách“ (dlažba), byl jsem trochu rozjetej a musel jsem dát přednost autu, tak jsem zamáčkl s citem přední brzdu (Jezdím závodně MTB, takže vím, jak se na mokrém povrchu chovat.), ale i já mam své dny. Ujelo mi přední kolo a já jsem vylítnul a spadnul celou silou na pravý bok a loket, nahoře u stehna/zadku mam dost velkou bouli. Nemohu se ani otočit, protože každý pohyb je bolestivý, při pohybu mi bolest jde do celé nohy :/

Vím, že na dálku mi nikdo diagnózu neřekne, ale zajímá mě, zda se může jednat pouze o modřinu, nebo i naraženinu, popřípadě co doktor doporučí. Nechci otravovat doktora, když mi ve finále řekne, že mam být v klidu a brát léky proti bolesti.

Nejlepší odpověď
SamKnow

Pokuď je to oteklé, může to být naraženina, ale určitě navštiv lékaře! Jelikož naraženina a zlomenina se nedá na 100% určit od oka. Musí se provést rentgenové snímky. Takže pro maximální jistotu ho doporučuji navštívit :)

Další odpovědi
ivzez

Snaha neobtěžovat lékaře je jistě chvályhodná,
jde-li však o diagnózu, je nutné se obrátit na něj.
Pravděpodobně bude nutný i rentgen → ani tím
Vás přes internet nikdo nevyšetří.

S otázkou, »co Vám doporučí lékař« se s důvěrou
obraťte na některou kartářku nebo na jasnovidce.

Poznámka:
Pravý bok, bolestivý pohyb

autacek

Může se jednat naprosto o cokoli, možná by bylo dobré opravdu navštívit lékaře.

krejci

Že to bolí jako čert. Mě naražení žebra boleli více, jak zlomené.

tomas1541

Tak jsem byl u doktora a je to naražená kyčel :)