Jak poznají banky, úvěrové společnosti atd, když si člověk změní rodné číslo?

http://www.mvcr­.cz/clanek/zme­na-rodneho-cisla.aspx
pokud by někdo chtěl zmenu rodneho cisla asi nejrelnejsi cesta by byla – změna pohlaví
mám dvě otázky, co to v tomto případě znamená, to by člověk si musel nechat operovat druhé pohlaví?

2.
a jak by pak třeba xx banka poznala, že ten člověk má jiný rodné číslo?

ale nějak se mi nezdá že by banky mohli nějak zjistit, jaké ten clovek mel rodné cislo predtim aby si mohli overit jeho finanční situaci…na nové op se staré rodné číslo pod nové urcite nepíše…no nepisem o tom kdyby si ten človek zmenil i jméno a prijmeni, jiné trvale bydliste..uplne jine info na nove op nez na stare op, absolutne nezjistitelne pro banky..jak je to možné?

Odpovědi
Hlada

Poznají to velice jednoduše. Klient jim to příjde oznámit, protože je to jeho povinnost.
Pokud by někdo chtěl pomocí změněné identity někoho uvést v omyl, jednalo by se o podvod, který by šetřila policie. Ta má právo nahlížet do evidence obyvatel, kde jsou změny uvedeny. Podvodník by nejspíš byl odsouzen bez jednání přímo trestním příkazem.
Změna pohlaví není podmíněna operací pohlavních orgánů.

orestez

Pokud používáte banku jen k vedení účtu bez těch hypoúvěrů, není důvod se jinak dokazovat, stačí OP, No ano, banka bez vašich údajů nezjistí nové skutečnosti. Můžete se svojí bankou v tichosti s novým RČ spolupracovat. Změna před, nebo pohlaví, (slovo předhlaví byl fakt vtip) pro získání služeb banky bez aktuálního doplnění údajů klienta by byl podraz a ve smluvních podmínkách to mají a každý váš souhlas se váže k vašemu účtu. Nejste jiné RČ