Avatar uživatele
anonym

Jak povolují letecké společnosti přepravu domácích mazlíčků?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? annas, johana 56, briketka10, gagaga před 3913 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
zjentek

na základě potvrzení zdrav.stavu zvířete z veteriny a celkové certifikace o schopnosti převozu zvířete a také platné letenky, která vyjde z druhu a váhy zvířete a také z letové třídy, kterou cestuješ ty. Pro zajímavost: mě vyšel kocour z usa na 600usd, když byl dolar 40kč, takže i když to byl obyč kocurek bez zvláštního rodokmenu, chodilo se kolem něj po špičkách ..něco jako teď máme v čr na hradě, tak nějak jsme se chovali ,)

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Jednotlivé letecké společnosti mají odlišné požadavky. Také dost záleží na tom, zda zvíře cestuje v rámci EU nebo mimo EU, protože v tom případě jsou třeba jiná veterinární potvrzení.
A samozřejmě záleží také na druhu zvířete. Pes nebo kočka bude potřebovat jiné doklady než třeba králík.
Transport psa z Mexika byl dražší než sám pes a to jsem ho ještě musela vyzvedávat ve Frankfurtu a přivézt si s sebou čtečku čipů.
Rusové mi třeba povolili malého psa v transportce vzít s sebou do kabiny, u jiných byl problém dostat tranportku se psem aspoň do „zavazadlového“ prostoru stejného letadla ačkoliv vše bylo předem vyřízené.
Doporučuji se předem zevrubně informovat u jednotlivých dopravních společností, protože ceny i podmínky se mohou výrazně lišit.
Doplňuji:
http://www.cz-pes.cz/diskuse/7_607_0­.html

Upravil/a: anonym

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?anonym Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
tyna.ryglova

Ahoj, mrkni se na https://www.rot­h.cz/ . Specializují se na přepravu domácích mazlíčků, takže tam mají všechno pěkně vysvětlené. My jme v létě toto také řešili. Chtěli jsme totiž letět s naší Agi k moři, tak jsme hledali nějakou přepravní společnost, která by nám to umožnila.

před 1593 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava