Jak povolují letecké společnosti přepravu domácích mazlíčků?

Nejlepší odpověď
zjentek

na základě potvrzení zdrav.stavu zvířete z veteriny a celkové certifikace o schopnosti převozu zvířete a také platné letenky, která vyjde z druhu a váhy zvířete a také z letové třídy, kterou cestuješ ty. Pro zajímavost: mě vyšel kocour z usa na 600usd, když byl dolar 40kč, takže i když to byl obyč kocurek bez zvláštního rodokmenu, chodilo se kolem něj po špičkách ..něco jako teď máme v čr na hradě, tak nějak jsme se chovali ,)

Další odpovědi
anonym

Jednotlivé letecké společnosti mají odlišné požadavky. Také dost záleží na tom, zda zvíře cestuje v rámci EU nebo mimo EU, protože v tom případě jsou třeba jiná veterinární potvrzení.
A samozřejmě záleží také na druhu zvířete. Pes nebo kočka bude potřebovat jiné doklady než třeba králík.
Transport psa z Mexika byl dražší než sám pes a to jsem ho ještě musela vyzvedávat ve Frankfurtu a přivézt si s sebou čtečku čipů.
Rusové mi třeba povolili malého psa v transportce vzít s sebou do kabiny, u jiných byl problém dostat tranportku se psem aspoň do „zavazadlového“ prostoru stejného letadla ačkoliv vše bylo předem vyřízené.
Doporučuji se předem zevrubně informovat u jednotlivých dopravních společností, protože ceny i podmínky se mohou výrazně lišit.
Doplňuji:
http://www.cz-pes.cz/diskuse/7_607_0­.html

tyna.ryglova

Ahoj, mrkni se na https://www.rot­h.cz/ . Specializují se na přepravu domácích mazlíčků, takže tam mají všechno pěkně vysvětlené. My jme v létě toto také řešili. Chtěli jsme totiž letět s naší Agi k moři, tak jsme hledali nějakou přepravní společnost, která by nám to umožnila.