Zplic

Jak postupovat při zakládání nové značky oblečků pro psy?

Může mi někdo podrobně popsat, co mám všechno zařídit, když plánuji novou výrobu oblečků pro psy? Kde se zapisují modely atd., aby mi je neokopírovali? A co je potřeba všechno zařídit? Díky!

Nejlepší odpověď
Drap

Především musíte mít živnostenský list na příslušný obor. Pokud chcete zabránit plagiátorství, potom by jste musel zaregistrovat svou ochránou známku nejen u nás ale v podstatě ve všech zemích světa. Každý model by potom musel být zaregistrován alespoň jako průmyslový vzor, a to opět pokud možno všude. Kopiím, pokud o ně bude zájem, tzak se stejně někde dělat budou, takže nezbyde než se soudit. Už k samotné registraci a k případným soudům, by bylo zřejmě nejvhodnější v prvé řadě najmout tým zkušených právníků, nejlépe s širokou znalostí obchodního práva v celém světě, a potom už jen začít.Nechci hanit váš podnikatelský záměr, ale myslím, že oblečky na psy na toto všechno nebudete stzačit vydělat.