Jak postupovat při vývoji hry?

Zdravím, jako ročníkový projekt jsem si ve škole vybral vývoj hry pro Android platformu. Jedná se o hru Snake ve 2D. Rozhodl jsem se použít engine AndEngine a programovat to v Javě. Nevím ale, jakými kroky začít a co vše je potřeba při vývoji takovéto hry udělat. Proto bych byl rád, kdyby mi někdo napsal několik kroků, které je nezbytné při vývoji hry provést. Děkuji.

Odpovědi:

Bronzový

Na hada rozhodně engine nepotřebujete. Já jednoho napsal na 31 řádků v C#. Doporučuji políčkovou grafiku. V té se reálná 2D pozice přepočítá do políčkové. Políčko hada jest pak políčkem mřížky, ve které se had pohybuje. Například převod 2D pozice do políčkové o čtverečcích 32x32 proběhne následovně: X / 32 = X2 (políčkové X) ; Y / 32 = Y2 (políčkové Y) Dále pak všechna obsazená políčka (kterážto tvoří tělo hada) stačí ukládat v listu (dynamické pole) a pohyb provede jednoduchý úkon: V případě, že had hlavou (prvním, či posledním článkem) nestojí na jídle, se odstraní poslední (dle toho, kde zadek uchováváte) článek hada. A pokaždé se přidá nová hlava - nový článek. Tak pokud had jí, se o jeden článek prodlouží. A pokud nejí, pak se smaže zadek a přidá hlava -> had se posune. No a generování jídla - stačí políčkové X a políčkové Y... Pro začátečníka může být schůdnější HTML5 - JavaScript kreslící na canvas... Zde se mi to blbě popisuje - chcete-li, rád vás naučím velmi efektivní a lehký postup. (Jak píši výše - stačí opravdu jen pár řádků - jiná díla, kterážto často zřím, obsahují i tisíce řádků a nefungují tak dobře. Když-tak ted napište do zpráv - ukázal bych vám pár triků s tabulkou v HTML5.)

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 948
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 820
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.