Dodopolasek

Jak dosáhnout toho aby soubor, který si uživatel stáhne z mého webu na plochu měl ikonu jakou mu já určím?

Nějak to jít musí.
Doplňuji:
Jde o soubor html, ale za těchto okolností mě napadá možnost odkazovat na stránku pomocí nějakého jednoduchého exe, teď jde jen o to jak tomu execu přidělit tu ikonku.

Nejlepší odpověď
UniFly

Zdravím.
Soubory se z tohoto hlediska v zásadě dělí na dvě skupiny: některé soubory v sobě mohou nést ikonu a jiné ne.

Takže kromě samoúčelného souboru *.ico jsou to programy *.exe a knihovny *.dll a ještě eventuálně pár dalších.

Ostatní datové soubory vlastní ikonu v sobě nenesou, pouze jim systém přiřadí nějakou ikonu, většinou podle programu, který otevírá daný typ souboru. Např fotky *.jpg se standardně otevírají v tom windowsáckým prohlížeči fotek a tedy vidíme u fotek ikonu právě tohoto programu. Kdo si ale nainstaluje nějaký další program na prohlížení a úpravu dotek A S TENTO PROGRAM ZVOLÍ JAKO HLAVNÍ (tzv. asociace typu souboru), tomu se změní i ta ikona u těchto fotek na ikonu příslušného programu (třeba infran, acdSee, photoshop…)

otázka tedy je, jaký soubor nabízíte ke stažení. Pokud jsou to data (obrázky, videa, zvuky, texty, kdovícoještě…), tak to nejspíš neovlivníte bez zásahu do počítače toho, kdo si věc stáhnul.
Doplňuji:
soubory *.html mají ikonu prohlížeče, který je na daném PC zvolen jako hlavní (IE, Chrome, FireFox, Opera…)

pokud nejsi programátor, nedoporučuji hrát si exe soubory

Další odpovědi
led

zmeniť obrázok ikony môžete len pri odkaze, tj.obrázok so šipkou vľavo dole. to znamená, musíte tú ikonu priložiť a prípadne poslať návod na inštaláciu zmeny ikony.

  • kliknite na obrázok pravým tlačítkom-otvorte vlastnosti-v ponuke kliknite na zmeniť ikonu- prehľadať. potom si vyhľadajte obrázok *.ico. Predtým si musíte obrázok konvertovať a uložiť ako *.ico s rozmermi 90bodov-256farieb. ja to robím v programe IrfanView /nie je to podmienka, môže byť aj iný/-podporuje aj češtinu

http://www.slu­necnice.cz/sw/ir­fanview/irfan-view-plna-verze/

Zdroj: http://www.ir­fanview.com/

UniFly

to Led:
postup je to sice správný, ale odpovídáte na úplně jinou otázku. Doporučuji příště než začnete psát, přečtěte si celé znění otázky a ne jen dvě slova. Nic ve zlém 🙂