johana 56

Jak postupovat při požadavku o vyplacení přeplatku záloh za vodné a stočné?

Bývalý pronajímatel nám dluží přeplatek záloh za vodné a stočné od března letošního roku,kdy došlo k ukončení najemního vztahu.Na písemné podněty nereaguje.Vodárna mu jako majiteli nemovitosti provádí fakturaci každé tři měsíce,zálohy za vodné a stočné byly řádně měsíčně placeny společně s nájmem pronajímateli­.Děkuji.
Doplňuji:
Každá bytová jednotka měla svůj vodoměr,odebírala se pouze studená voda (pro ohžev se používal kombinovaný plynový kotel).Cenu za kubík vody víme,přeplatky jsou a dosti vysoké.Při předávání bytů a protokolů se stavem energií a vdy nám bylo slíbeno vrácení přeplatků při faktraci vodárny v dubnu (bohužel ústně).

Nejlepší odpověď
cukrar

Johana, je třeba ho prokazatelně vyzvat, aby vyplatil přeplatek, nebo se dopouští neoprávněného obohacování…

je ale na něm, zdali to vrátí..dáte ho k soudu?

Další odpovědi
mosoj

Jasně že přeplatek by měl vyplatit, ale jak víte že přeplatek vznikl. Měli jste vodoměr ?

pusinka50

Když to bylo přislíbeno jen ústně, tak těžko něco dostanete. Jedině by zbývalo to řešit soudní cestou, jestli vás bylo víc nájemníků, tak si to odsvědčit navzájem a žalovat majitele pro podvod a vrácení neodůvodněného obohacení

johana 56

ad.cukrar
Odečty vodoměrů se vždy prováděly v jeho přítomnosti a s podpisem.Zálohy na vodné a stočné byly určeny přímo v nájemních smlouvách,vše můžeme doložit.Je nás více,písemně (s doručenkou) jsme několikrát pronajímatele žádáli o vyjádření k určitému datu,neodpově­děl.Zřejmě nezbývá nic jiného,než podání společné žaloby,jen nás zajímá,zda budeme mít šanci.

anonym

pohrozte mu podáním trestního oznámení na PČR za nezákonné obohacení, včetně úroků za určité období . Takto mi vrátilo UPC prachy po 1/2 roce dohadů. Tr. oznámení způsobilo, že jsem to měl do týdne zpět a složenkou.

johana 56

Díky.Měli jsme s ním problémy i u dodávky plynu,tam trvalo tři měsíce,než to přepsal na sebe a my museli platit dál zálohy(plynárna samozřejm přeplatky vrátila).Proto mu nechceme jen tak naše peníze nechat.

johana 56

Omluva-ohřev.