aandulicka

Jak postupovat pokud pošlu doporučený dopis do vl.rukou a adresát nemá poštovní schránku?Kdy je takovýto dopis pova

Jak postupovat pokud pošlu doporučený dopis do vl.rukou a adresát nemá poštovní schránku?Kdy je takovýto dopis považován za doručený?
Doplňuji:
Dopis byl zaslám na adresu pobytu a ne na adresu trvalého bydliště

Odpovědi
zzzzz

Zákon předpokládá, každý má označenou schránku. Pokud ji nemá, jeho smůla. Dopis zůstane ležet pár dní na poště a uplynutím lhůty se považuje za doručený.
Postupuje se stejně, jako by označenou schránku měl.
Doplňuji:
Fakt mě tu jednou klepne pepka!!!

Nezakládej další otázku pokračuj v diskuzi, protože ti to někdo smaže. Napsala jsem ti do nové otázky rozsáhlou upřesňující odpověď a je smazaná.

Znova se mi to psát nechce.

anonym

Česká pošta může adresáta upozornit na zásilku SMS nebo mailem – a dopis si vyzvedne na poště…
😉
A jinak mám dojem, že doporučený dopis je považován za doručený pět dnů po odeslání.
Doplňuji:
Tobě je možná jasné, na co se ptáš (nebo taky ne) – ale tady to nejspíš nikdo ani netuší…
Jak postupovat kam??? S čím??? Proč???
Buďto doplň (do diskuse!!) přesné (nebo aspoň přesnější) informace, o co se ti vlastně jedná – a nebo si pořádně přečti dosavadní odpovědi:
Zásilka je považována (po nějaké lhůtě) za doručenou.
Pošta může zásilku avizovat elektronicky.
A vždycky máš zásilku posílat na tu adresu, na niž si to adresát přeje (nebo na adresu trvalého bydliště).

Mapel

Dopis do vlastních rukou už dává smysl, že nemůže přijít do schránky. Pokud je potřebné zanechat oznámení, řeší to pošťačky třeba zanecháním u souseda. Pokud ti pošta dopis vrátí, tak je považován za doručený, jináč bych připojil doručenku a más vystaráno. Doručeno je po úložní době.

zzzzz

Nevím proč byl zaslán a zda byl zaslán správně.

Pokud s ním máš podepsaný nějaký dokument, smlouvu, směnku atd. ve které uvádí korespondenční adresu, tak se dopis posílá na ni. Pokud nic sepsaného nemáš, pak doporučuji poslat ho na místo trvalého pobytu, doporučeně s dodejkou. Pokud si ho vyzvedne nebo ne, tak se ti vrátí dodejka a ty budeš mít doklad o tom, že mu byl doručen, že si ho nevyzvedl, neměl značenou schránku atd.

aandulicka

mám podepsanou smlouvu o pronájmu mého bytu ,ale udaná adresa na smlouvě je trvalá ,ale není ověřená a myslím že byla od doby podpisu změněná proto jsem zaslala na adresu pobytu.Jedná se o výpověd z nájmu

zzzzz

Tak to můžeš poslat do toho tvého bytu. On si to nepřevzal nebo co?

zzzzz

Vždy je ale nejjistější poslat to i na trvalý pobyt. Dopis stojí cca40kč, tak pokud chceš mít jistotu, že si nic nezanedbala nebo špatně neposlala, pošli klidně dva.

aandulicka

taky dodrá rada díky

Hamon

Normálně to šoupni pod dveře/do schránky u TVÉHO pronajímaného bytu. Zajisti si svědky, např. sousedy. Víc řešit netřeba.
Viz https://www.go­ogle.cz/#q=noz+u­kon%C4%8Den%C3%AD+n%C3%A­1jmu+pod+dv%C4%9B%C5%99e

aandulicka

taky dobrá rada díky

anonym

Na smlouvě máš adresu trvalého bydliště – pokud nemáš nějaké ´avizo´ o změně korespondenční adresy (což,zřejmě, nemáš), pošli dopis na adresu uvedenou ve smlouvě.
A po pěti dnech můžeš považovat doporučený dopis za doručený (psl – tu lhůtu si, pro jistotu, ověř).

zzzzz

Ta lhůta je delší, mám dojem že 14 dní, proto je dobrá ta dodejka, na ni je den doručení vyznačen .-)

aandulicka

když sleduju od pošty pohyb dopisu ,tak tam je udáno ,že adresát se odstěhoval bez udání adresy a přitom vím,že tu stále bydlí .Byd je totiž můj a bydlíme na stejné adrese

zzzzz

aha, takže on asi ví, co mu chceš poslat, že jo? Pošli to raději i tam. Stanov mu přesný termín, kdy má byt opustit. Pokud tak neučiní, zavolej policii.

aandulicka

díky