Pokročilý

Jak postupovat, kdyz jsem nedostal zbozi zakoupene pres inzerat a zaplacene predem?

Dejme tomu, ze jsem tak neuveritelne hloupy a poslal jsen castku na ucet prodavajicinu predem, ktery zbozi neodeslal.Ma cenu to nejak resit? Co kdyz na policii rekne, ze jsme si to dali z ruky do ruky a ze lzu?

Dejme tomu, ze se jedna o zbozi treb za 10 tisic. Tak jak zase ja prokazu, ze mi to zbozi nedodal, ze?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Odpoveď byla označena jako užitečná
Bronzový

Pokud máte k dispozici nějaké objektivní doklady o průběhu Vaší komunikace (ideálně e-mailové), můžete celkem bez problémů prokázat, že došlo k uzavření kupní smlouvy. Z ní plyne několikero základních povinností. Kupující má povinnost zaplatit kupní cenu a převzít zboží, prodávající má povinnost zboží předat a převzít peníze. Pokud je jakákoliv povinnost ze smlouvy porušena (klidně i mimo těch uvedených základních), máte právo se dožadovat, aby daná povinnost splněna byla. Nejdříve se pokusit o mimosoudní urovnání věci, případně podat žalobu na splnění povinnosti.

Každopádně, před přikročením k žalobě je dobré zvážit, zda to opravdu "stojí za to". Soudní řízení se může protáhnout, náklady nejsou zrovna malé apod.; pokud tedy jde o nižší částku, možná bych to nechal být s tím, že je to ponaučení pro mne do budoucna.

K poslední části Vašeho dotazu, tedy prokázání dodání/nedodání zboží. Záleží na tom, co jste si domluvili. Pokud Vám zboží měl předat z ruky do ruky, můžete mít svědky (pokud ne, je důkazní situace velice obtížná). Mohlo být také ujednáno zaslání zboží poštou, přepravní společností apod. Zde by prodávajícímu jako doklad o tom, že zboží odeslal, posloužil podací lístek apod. Možností je tedy celá řada, vždy bude záležet na konkrétním ujednání smlouvy.

Další odpovědi:

Zlatý

Pokud podáš trestní oznámení, tak to říct může, ale těžko to prokáže,

pokud to bylo za pár korun, tak by stejně dostal pokutu. jedině že by vás bylo víc a hromadná žaloba. je to ponaučení pro příště.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Auta a doprava

Zlatý mosoj 622
Stříbrný cukrar 617
Zlatý Drap 572
Zlatý gecco 401
Stříbrný honza19hk 285
Zlatý venkovan 246
Bronzový kapitán 232
Zlatý Hlada 218
Zlatý hanulka11 200
Stříbrný brillant 199

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.