jak postupovat

V roce 2004 jsme meli pronajaty byt smlouva byla psana na pritelkyni jelikoz byla v jinem stavu a byla hospitalizovana v nemocnici nemohli jsme dal uzivat byt a proto jsme se vystehovay s tim ze jsme radne informovaly predem a ustne pani H ze se musime vystehovat z duvodu prijmu rikala ze to neni problem, problem je v tom ze pani H podala zalobu pro neplaceni najemneho po dobu tri mesicu jak bylo ve smlouve.Do dnesniho dne mam jeste jeji klice od bytu a to tam ma uz dalsi najemce, nebyla ochotna komunikovat pred vystehovanim. Nevime co mame delat protoze posledni vyrozumeni jejim 2 advokatem bylo ze mame zaplatit 123.000 kc a to menila advokaty 2×. Dekuji

Nejlepší odpověď
LuciJe

V první řadě je důležité, kdy po Vás nájemkyně začala nedoplacené nájemné vymáhat – promlčecí lhůta je tříletá.

Pokud se na Vás promlčení nevztahuje, bude pro Vás následující postup obtížnější. Podle toho, co píšete jste nepodali písemnou výpověď z nájmu ani nepodepsali dohodu o ukončení, stejně tak nedošlo k předání klíčů. Z právního hlediska jste tedy podle smlouvy byli i nadále uživateli bytu a tím pádem povinni platit nájemné.

Pro další postup důkladně prostudujte podmínky smlouvy, podle nich se bude řídit to, na co má nebo nemá pronajímatelka ná­rok.

Další odpovědi
Attack-design

jojo pokud to nemáte písemně že jste tam nebydleli půjde to zěžko, ale rozhodně si taky najměte právníka, to její střídaní je krajně podivné