Kris

Jak platit živnostníka za práci?

Dobrý den,
týká se to zednické práce.Objednala jsem si živnostníka na zednické práce.Práce placené od hodiny.Mohu živnostníkovi určit pracovní dobu např:od pondělí do pátku 7 hodin deně..?Mohu s domuvou si určit do kdy celkově práci dodělá…?Zaplatit živnostníkovi až po dokončení práce…?Chctěla bych mít absulutní přehled,že mu finance zaplatím tak jak mám.Děkuji za všechny rady.

Nejlepší odpověď
Emefej

Můžeš si s ním domluvit téměř vše, termín dokončení, cenu apod. Na práce většího rozsahu bude jistě požadovat zálohu na materiál.

Další odpovědi
Hlada

Všechno je možné, je ale nezbytně nutné se o všem jednoznačně dohodnout předem, aby nevznkly nejasnosti. Když jde o práci na několik dní, sepište si smlouvu, kde budete mít rozsah prací, termín dokončení a platební podmínky. Nenechejte si nic dělat bez smlouvy s vidinou drobného zisku! Zpravidla se před zahájením práce požaduje záloha, platí se po dokončení dohodnutých etap, v poslední splátce se nechává zádržné na případné reklamace.

střevo

Platí se vždycky až po dokončení práce ale můžeš mu dát i zálohu, ne zas moc velikou aby to nepropil v hospodě a už nepřišel