není možná

Proč jsou placeni hodinově pracovníci, zaměstnanci a na živ. opr. v práci od rána do večera?

Proč jsou pracovníci, zaměstnanci a na živn. oprávnění v práci od rána do večera, když jsou placeni hodinově?
Když třeba úkolovaný malíř pracuje od 6 do 14 hodin. Poté sbalí štětky, vjede s vozítkem na barvy do auta a je fuč.

Doplňuji:
Dobrý večer Mosoji. Máte přehled o životě a žádné zázraky od něj nečekáte. Jenže jste kritik bez konstrukce, to ale neplatí u odpovědí kde používáte rčení. ..socialisticky žít.. v tom máte kus pravdy. No jo, ale zkuste sem psát jako k člověku, ne ke stroji nebo praseti. Mám otázky a čekám názory. Nejsem děcko hip hop chodící na koupaliště a diskotéky. Zajímá mě vše co vidím v práci. Třeba samolepicí folie – límce o kterých spousta firem neví. To je jedno. Jestli ale nechcete, neodpovídejte. Jestli myslíte Mosoji, že všichni rozumíme vaší krátké větě, tak vše jednoduché je krásné. Poslední dobou se vám něco honí hlavou. Proto jste tak nevrlý?

Nejlepší odpověď
anonym

tvůj příklad malíře není úkolem (6–14), jinak i OSVČ dává aspoň hodinovou sazbu zhlediska uvědomění si ceny. Pleteš živnost, zaměstance.

Jako živnostník nebo OSVČ budu makat i So+Ne, dokonce přijdu do rodin kdy jim to vyhovuje, třeba i 20:00

Další odpovědi
anonym

Dost dlouho o Tvé otázce přemýšlím a ačkoliv nejsem natvrdlá, moc jí nerozumím.
Navíc se tu trochu zbytečně strefuješ do Mosoje. Bývají tady kritičtější odpovědi a často nemají ani náznak humoru.
Pokud já vím, tak živnostníci většinou pracují od rána do večera. To není nadsázka.
Malíř, který pracuje 8 hodin a potom mizí pryč, je dost vzácný případ. S tím jsem se setkala u spolužáka, který chodil vyzvedávat syna do školky. Jinak ne. Malíři nejsou placeni v hodinovce, ale „od metru“, čili v úkolovce.
O co Ti vlastně jde? Vážně mi ta otázka připadá nesrozumitelná. Koukáš se, ptáš se a chceš odpovědi. Jenže teď si nejsem jistá jak odpovídat. Mám pocit, že při tom koukání Ti něco podstatného uteklo.

mosoj

Máš příznačný nick !!
Doplňuji:
Nevidím žádnou otázku !

Michal Kole

Jako podnikatel si musí dělat papíry – výkazy pro Českou správu sociálního zabezpečení, Zdravotní pojišťovnu, Finanční úřad, Český statistický úřad, …

Nakoupit materiál

Schůzky s jinými klienty pro budoucí zakázky nebo obchodníky pro nákup materiálu

a ještě by se dalo něco vymyslet

Nejlepší je být zaměstnanec a odroutit si 8 hodin čistého času

nebo lépe pracovat z domova s volnou pracovní dobou.

ten který je

Možná hledáte rozdíl mezi ůkolovou mzdou a hodinovou.Já osobně preferuji úkolovou,kdy je pracovník motivován splnit daný úkol a ne se flákat a honit hodiny.
P.S. Nerozčilujte se, i já možná Vaší tak trochu špatně formulovanou otázku chápu třeba nesprávně.

není možná

Očko by možná mohlo pochopit nač se ptám, odpověď se také zvrtla do otázky. Mosoj je junák, má ten pracovní život za sebou, když rozdává rady, tak skrblí a mám na výběr. Je to odpověď, nebo narážka? Možná proto se chytám. Ale uznávám ho.

  • S rozvrhem pracovní doby souhlasím, vždyť je to na dohodě. Upřednostňuji úkolovou mzdu, jenže takto to bývá výslovně zakázáno vedením.

anonym

Očko je ženská a dost přemýšlivá, snad proto se snažím přijít na to, co Tě vlastně k tomu dotazu vede. Tys do své jediné otázky vlastně těch otázek sešrouboval víc. Proto je v tom poněkud „mlhavo“.
Ráda bych Ti odpověděla na to, co Tě zajímá, ale snaž se pro příště klást otázky jasně a srozumitelně. Když chceš vědět náš názor na srovnání (nebo zda upřednostňujeme) hodinovou nebo úkolovou mzdu, tak to tak napiš.
Kromě toho malíři, které znám, pracují výhradně na ŽL. Tam jim do jejich práce a výdělku nemá kdo co mluvit.
Pokud jde o zaměstnance, tak je to samozřejmě jinak. Kdyby měli platit pracovníky v úkolu, tak by mnozí podnikatelé asi moc nevydělávali. Hodinová sazba je pro ně výhodnější (pokud si umí pro zaměstnance pořádně naplánovat práci).
Také je pravdou, že znám dost příkladů, kdy podnikatelé na dodržování zákoníku práce příliš nedbají. A zaměstnanci mlčí, protože jsou rádi, že mají alespoň nějakou práci.
A když se Tě příště zeptám, protože mi něco na Tvé otázce nebude sedět, tak se to snaž, prosím, dovysvětlit. Do Tvé hlavy opravdu nevidím. Pokud chceš moji odpověď, tak bych byla ráda, aby Ti také k něčemu byla platná.