Zora11

Jak ošetřujete dětem škrábance a odřeniny, aby se rychleji hojily?

ahoj, prosím vás co dáváte dětem na škrábance? Je to hrozný než se jim to zahojí. Vždycky to rozškrábou takže to je furt dokola?

Nejlepší odpověď
Nuk nuk

Záleží na velikosti. Pokud je to malá odřenina nebo škrábanec, tak to příliš neřeším a vsázím na přirozené hojení, nanejýš je-li to nutné zalepím náplastí nebo ošetřím desinfekcí (ale to musím mít opravdu důvod – třeba, že v ráně byla špína apod.)
Moje děti si ale strupy neškrábou, takže mi možná zjednodušují práci.
Na rychlejší hojení se doporučuje heřmánek a (překvapivě) udržování rány ve vlhku. Heřmánek působí protizánětlivě.

Další odpovědi
bolak

Naši mi rány vždycky lízali, říkali že to viděli v televizi na ČT dvojce v nějakým pořadu o medvědech a že kdyby bůh chtěl abychom to dělali jinak, tekl by nám z pusy peroxid vodíku a místo zubů rostly náplasti.

druhá možnost je pak tohle > http://desinfek­ce.heureka.cz/a­kutol-stop-spray-60-ml/

zjentek

Na čertstvé rány jakoukoliv šetrnou desinfekci, třeba alkohol, nejlépe s něčím hojivým. Když už se tvoří strup, tak namátkou kalciová mast, janův olej, soda…

Drap

Škrábance a odřeniny většinou neřeším. Někdy vydesinfikuji, nebo alespoň opláchnu vodou. Venku většinou rozžvýkám jitrocel a plivnu ho na rádu.

louskáček

Hojení kůže můžete urychlit třeba:pahthenol,a­loe vera.(nedávat samotnou je moc silná)Při hojení strup zasychá a svědí,při škrábání se se strupem oddělí i spodní vrstva kůže a hojení se prodlužuje.Takže čímkoli promazávat.Os­vědčily se mi oleje nebo mléka po opalování,obsa­hují vše.

Monča410

Dávám na všechno krém zalve. Udržuje to vlhkost v ráně, takže se to líp hojí. Je super i na štípance. jen místo opláchneš vodou a natřeš krémem. Brání to, aby se tam nedostaly nějaký bakterie a zároveň hojí.

VanesskaMala

A ten hemacut, to je kompletní ošetření? Nebo je pak potřeba ještě desinfikovat?

Lurenka

Taky jsme to tak měli. Ale cokoli jsem zkoušela, že s tím https://hemacut.cz/ nedá srovnat. To nanášení spreje je nesrovnatelně lep­ší.