Avatar uživatele
Zora11

Jak ošetřujete dětem škrábance a odřeniny, aby se rychleji hojily?

ahoj, prosím vás co dáváte dětem na škrábance? Je to hrozný než se jim to zahojí. Vždycky to rozškrábou takže to je furt dokola?

Upravil/a: annas

Zajímavá 0 před 2753 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Nuk nuk

Záleží na velikosti. Pokud je to malá odřenina nebo škrábanec, tak to příliš neřeším a vsázím na přirozené hojení, nanejýš je-li to nutné zalepím náplastí nebo ošetřím desinfekcí (ale to musím mít opravdu důvod – třeba, že v ráně byla špína apod.)
Moje děti si ale strupy neškrábou, takže mi možná zjednodušují práci.
Na rychlejší hojení se doporučuje heřmánek a (překvapivě) udržování rány ve vlhku. Heřmánek působí protizánětlivě.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
bolak

Naši mi rány vždycky lízali, říkali že to viděli v televizi na ČT dvojce v nějakým pořadu o medvědech a že kdyby bůh chtěl abychom to dělali jinak, tekl by nám z pusy peroxid vodíku a místo zubů rostly náplasti.

druhá možnost je pak tohle > http://desinfek­ce.heureka.cz/a­kutol-stop-spray-60-ml/

Upravil/a: bolak

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
zjentek

Na čertstvé rány jakoukoliv šetrnou desinfekci, třeba alkohol, nejlépe s něčím hojivým. Když už se tvoří strup, tak namátkou kalciová mast, janův olej, soda…

Upravil/a: zjentek

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Škrábance a odřeniny většinou neřeším. Někdy vydesinfikuji, nebo alespoň opláchnu vodou. Venku většinou rozžvýkám jitrocel a plivnu ho na rádu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
louskáček

Hojení kůže můžete urychlit třeba:pahthenol,a­loe vera.(nedávat samotnou je moc silná)Při hojení strup zasychá a svědí,při škrábání se se strupem oddělí i spodní vrstva kůže a hojení se prodlužuje.Takže čímkoli promazávat.Os­vědčily se mi oleje nebo mléka po opalování,obsa­hují vše.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Monča410

Dávám na všechno krém zalve. Udržuje to vlhkost v ráně, takže se to líp hojí. Je super i na štípance. jen místo opláchneš vodou a natřeš krémem. Brání to, aby se tam nedostaly nějaký bakterie a zároveň hojí.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
VanesskaMala

A ten hemacut, to je kompletní ošetření? Nebo je pak potřeba ještě desinfikovat?

Avatar uživatele
Lurenka

Taky jsme to tak měli. Ale cokoli jsem zkoušela, že s tím https://hemacut.cz/ nedá srovnat. To nanášení spreje je nesrovnatelně lep­ší.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Zdraví