fous.1

Jak opravit starý komín?

Ahoj, chtěl bych se zeptat jak opravit starou hlavu komínu. Už je v dost špatným stavu, chci ji zbourat a vyzdít novou. Chci se zeptat jestli vnitřek nové hlavy mám něčím vymazat? Má někdo s tímto zkušenosti, kdo by mi poradil? Děkuji za odpověďi…

Odpovědi
Drap

Záleží jaký je komín a jaká hlava. Pokud je hlava nahoře betonová, tak odbourat, zašalovat a dát nový beton. Otvor stačí jen popřípadě zahladit. Pokud Je hlava zděná, je dobré komínovku nastavit, tak, aby procházela i tou novo hlavou. Šamotové komínovky koupíš v každých stavebninách podle svého průměru.

nyjono

Zkus se zeptat na FB skupině Stavíme svépomocí.
Většinou poradí.

Pepina7897

Dobrý den, pokud plánujete zbourat starou hlavu komínu a postavit novou, tak to je nejlepší pro bezpečnost. Co se týká vnitřku nové hlavy komínu, určitě doporučuji použít kvalitní vyzdívku. Já mám naštěstí komíny v pořádku, ale letos jsem si koupila na internetových stránkách https://www.krbova-kamna-eshop.cz/krbova-kamna/ nová krbová kamna. S nimi je v domě hned teplo. Hodně štěstí s opravou komínu.

fous.1

Je to starý komín, celý zděný a nemá žádnou vložku. Chtěl jsem udělat jen tu čepici, z cihel a nevím co s tím vnitřkem. Něčím vyhladit vymazat…