IHOSTYLE

Jak opravit kolečko na myši k PC?

Zdravím mám malý problém, včera jsem si koupil myš TRUST X-RAY za 699kc.
Po rozbalení a vyzkoušení jsem si všiml že kolečko na rotování, pokud posouvám směrem dolů, 3/4 funguje krásně a zbyla čtvrtina se zadrhava a trochu skrči o zvuk mi nejde ale o to, že při prohlížení např. FB jedu pomalu a najrdnou musím dát větší sílu…
Dneska jsem v obchodě(Expert Elektro) zksuil výměnu, bohužel to neposkytují, pouze reklamaci a to na 30 dní, na což nemám čas a kupovat jinou myš na těch 30 dní.
A tak vás prosím o radu, v těhle věcech nejsem profík, nešlo by to nějak namazat např. vedečkem(kapičku) zase mi ale přijde blbost do elektroniky dávat,, sajrajty,, no a proto se ptám co by jste mi poradily, děkuji moc za všechny odpovědi :)

Odpovědi
Alesh

záruka je 2 roky, tudíž to klasicky reklamuj, žádný že neposkytujou, to zkrátka nejde

@ Ivzez: 2 roky záruku mu musí dát, nevím, co na tom není pravda. V češtinářských ptákovinách se nehodlám pitvat, kdo chtěl, ten pochopil, kdo chtěl jen poučovat a otravovat ptákovinama, ten s nima otravuje. Jo, jinak velké „ch“ se píše „Ch“, nikoli „CH“. 🙂

ivzez

CHcete-li přijít o záruku, klidně si kolečko „opravujte“, jak je libo.
Ale nečekejte, že Vám v tom někdo poradí.

Správný postup je reklamace.
_______

@Alesh: Dnes už druhá chybná formulace během „pár minut“.
»žádný že neposkytujou, to zkrátka nejde« → to není pravda.

Kamenný obchod není povinen vzít zboží zpět nebo je vyměnit,
to platí jenom pro e-shopy.

Hlada

Jistěže by opravit šla, ale až po rozebrání a zjištění závady. Z kontextu otázky je zřejmé, že s opravami nemáš zkušenosti, takže rozebírání nedoporučuju. Udělal jsi chybu, když jsi ji nekoupil v jejich e-shopu. Normálně ji reklamuj a jestli nemáš jinou, tak si kup náhradní. Nic do ní nestříkej. Na některém z výlisků je otřep a ten je potřeba zabrousit.

Roman71

Pokud chcete přijít o cca 700Kč (cena za myš), tak si ji klidně rozeberte a namažte WéDéčkem. Jakákoliv jiná kapalina, než ta, která je určená k čištění kontaktů napáchá víc škody než užitku!
Každopádně, takzvaná lhůta na vyzkoušení a bezplatné vrácení zboží, není zákonem schválená ve všech obchodech. Toto je jen dobrá vůle určitých (abych nedělal reklamu) obchodníků.

Doporučuji využít zákonnou záruku a počkat na vyjádření servisu. Myš budete mít doma zpátky dříve než stihne uplynout 30ti denní lhůta.

Brblal

Reklamovat…záruka…

Brblal

Jinak myš s kuličkou jsem používal před 10 až 15 lety, teď už mám mnoho let myš optickou, ta kuličku nemá. Teď mám velmi výkonný PC a optické připojení k internetu…(je rok 2019).