Fun1k

Jak odstranit stopy ožehu?

Nažhavoval jsem si špičku kuchyňského ocelového nože nad plynovým vařičem a po vyndání z plamene to na noži zanechalo ožehnutou vrstvu. Jak lze účinně odstranit stopy ožehu na tom noži? Nebo vlastně na kterémkoliv ocelovém nástroji?
Doplňuji:
Děkuji, ael potřebuji spíše prostředky, které mohu najít běžnš doma.

Nejlepší odpověď
Hlada

Jestli je nůž ožehnutý jen na povrchu, bude stačit brusná pasta na ventily, Silichrom, brusná pasta na nátěry, na malé poškození Neoxyd.
Z domácích prostředků by se snad dal použít nějaký hrubý písek na nádobí. Také by se dala špička ošmirglovat, tím se ale poškodí.