Bronzový

Jak odnaučit psa shazovat tyče?

Běháme agility a jeden den mu to jde úžasně, ale hned další prostě neskáče vysoko a shazuje tyče ze skoček, prostě že ho to baví asi prorážet. jak ho to mám odnaučit?
Doplňuji:
verunka483: Psa sport baví, jen pokud baví i jeho pána, protože pak to pozná na odměně a jeho náladě celkově. Když je bude pořád úmyslně shazovat a narážet do nich naschvál, asi zas tak dobrou náladu nebudeme mít nikdo.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Začít u nízkých, postupně zvyšovat, za úspěch hodně chválit, a pokud shodí vrátit se, třeba i několikrát.

Další odpovědi:

Zlatý

Agility většinou psy moc baví. Také jsem je cvičila.

Zkusila bych mu je dát párkrát nízko a postupně a pomalu je zvyšovat.
A také když laťku shodí, vrátit se hned po té shozené a opakovat. Třeba 2*. Po správném přeskočení dát odměnu.

Pokročilý

Já jsem proti takovému výcviku psů. Neřeknu, když jde o policejního psa, který výcvik potřebuje. Ale normální psi by si měli užívat, chodit na procházky a hrát hry, ne se trápit na cvičišti...

Možná že tyče shazuje, protože už ho to nebaví. Nic proti, to je jen můj názor ;)

Diskuze k otázce

Bronzový

samicek333

verunka483: psa to baví, je to na něm vidět, vždycky začne úplně šílet, jen aby si mohl proběhnout nějakou dráhu, ale pak ty tyče proráží a ostatní zvládne

Zajímavé otázky v kategorii Zvířata

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zvířata

Zlatý Drap 1074
Zlatý beer 710
Zlatý www 558
Zlatý briketka10 346
Zlatý ReHu 306
Zlatý hanulka11 296
Zlatý annas 280
Zlatý marci1 263
Zlatý mosoj 257
Zlatý gecco 248

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.