ševrolet

Jak odnaučit psa, který je stále venku, dělat potřebu na jedno místo u vrat?

Pes je stále venku,ale svoji potřebu dělá u vrat,pravidel­noě.Samo zřejmně na dvoře, ale nemůžu ho to odnaučit.Plemeno- Jezevčík. Má osum měsíců

Nejlepší odpověď
Drap

Je tak naučený. Neví o tom, že tam to nemá. Naučili jste si ho, že právě tam to má dělat. Netuším jak je pes starý. Jediná možnost je, vždy po krmení cca 10–15 minut vzít psa a jít ho ven mimo pozemek vyvenčit. Až udělá potřebu tak se vrátit. Toto je nutné dělat i v dobu, kdy se vyprazdňuje. Většinou je to 2×-4× za den. . Je to však běh na dlouhou trať a spousta času. Lépe psa něco nového naučit, než odnaučit staré zažité návyky. Tento případ je jasným zanedbáním výchovy a asociace v mládí. Vše je vinou pouze majitele, nebo majitelů.

Další odpovědi
iceT

Jak píše Drap, ale myslím si, že je pořád lepší, že kadí na jedno místo, než aby to jednou udělal tam, jednou tam a příště třeba na zápraží…

anonym

asi nejjednodušší bude posunout vrata

anonym

To bych také ráda věděla, ten náš zase chodí ke dveřím, kde pak pokračují venkovní rolety. Nerada bych, aby nám je zničil http://www.3mon­t.cz/3mont/pre­dokenni-rolety