Jak nejjednodušeji vyřešit papírování při nákupu auta?

Může mi někdo poradit? Bydlím v Praze, ale ve středu se pojedu podívat na auto, které je v Brně na brněnských značkách a zároveň je psáno na brněnskou firmu. Auto je nyní samozřejmě pojištěno.

Můžu udělat to, že podepíšeme ve středu kupní smlouvu, zaplatím mu na ruku a jednatel firmy mi podepíše plnou moc k přepisu, já pak autem dojedu z Brna do Prahy kde pak udělám evidenčku, auto přepíšu na sebe (tím se zruší jejich pojištění) a já si ho pak už jen pojistím?? Musí být plná moc ověřená?
Doplňuji:
Teď jsem se dočetl, že auto je potřeba odhlásit v registru trvalého bydliště prodávajícího. Když to tak udělám jaké jsou možnosti se dostat po vlastní ose do Prahy??

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď

Ne, musíš na to jinak...

Nejednodušší:
- auto si prohlídneš a koupíš (zaplatíš...)
- uzavřeš pojistku na své jméno a VIN (stávající vlastník může svou pojistku zrušit)
- na DI Brno stávající vlastník (nebo ty na základě plné moci) auto odhlásí(š)
- dojedeš do Prahy a auto přihlásíš (lhůta je 10 dnů)

Další odpovědi:

Zlatý

Ano, jde to tak!

Neměl by být problém

Zlatý

Ne, musíš na to jinak...

Povinné ručení podpisem kupní smlouvy končí, auto pojistěte na místě přes internet, ať s ním můžete odjet. Původní vlastník může vozidlo odhlásit sám a vám pak zaslat do vlastních rukou TP, nebo jej na základě plné moci můžete odhlásit vy. Plná moc nemusí být notářsky ověřena.

Riziko je zde jinde, auto může být v registru blokováno exekuci a pak by prodej nebyl možný. Riskujete, že zaplatíte a nepůjde přepsat.

Doporučuji zajít s prodávajícím na dopravku v Brně, on ho na vás odhlásí a vy mu předáte peníze na místě. Poté ho v dopravce i pojistíte, většinou je tam pobočka makléřů nebo pojišťovny.

Stříbrný

Ano, jde to tak!

Je mnoho způsobů změny vlastníak.

Pokud je v techničáku firma zapsána jako vlastník, nebo je vozidlo v polopřevodu na tuto firmu?
Neděste se pojištění, klidně můžete odjet s pojištním minulého vlastníka a ten zruší až druhy den pojištění..
Vozidlo se nejdříve musí odhlásit v Brně, klidně i vy na plnou moc bez ověření.
Pak odjedete do Prahy a vozidlo dohlásíte na sebe v PRAZE po evidenční kontrole na Vaše jméno.
chcete více podrobností?
ICQ 55180641, skype: milancukrar

Stříbrný

Ano, jde to tak!

Doplňuji:
Například hodně poboček prodeje ojetých vozů Ford toto papírování vyřídí za tebe, což je velká výhoda. Pokud kupuješ auto v nějaké prodejně, zkus se zeptat, jestli by to mohli vyřídit.

Diskuze k otázce

Daves

A když auto v Brně odhlásíme, tak mi brněnské značky odeberou? Bez značek asi jet nemůžu..

Zlatý

zzzzz

Neodeberou, ty odevzdáte až v Praze.

Zlatý

zzzzz

Vy ty RZ musíte vyměnit, protože je to prodej do jiného kraje, jinak v rámci kraje si je můžete nechat, je na to i jiný tiskopis, tak hned u vstupu hlaste, že prodej je mimo kraj. Bez značek Vás nenechají, nechají vám i malý TP vy ho i značky pak odevzdáte v Praze u přihlášení.

Loni to takto na 100% bylo, letos jsem ještě auto nekupovala:-))) Pro jistotu si na tu dopravku klidně zavolejte. :-)))

Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Auta a doprava

Zlatý mosoj 626
Stříbrný cukrar 617
Zlatý Drap 573
Zlatý gecco 401
Stříbrný honza19hk 285
Zlatý venkovan 246
Bronzový kapitán 232
Zlatý Hlada 219
Zlatý hanulka11 200
Stříbrný brillant 199

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.