martin.11

Jak nasadit družstva do Bergerovy tabulky

Zajímalo by mě, jak správně nasadit družstva v dlouhodobých soutěží do Bergerových tabulek.
Mám dvě soutěže. Jednu po 16. týmech a druhou po 14.týmech. Mám dva týmy které hrají na stejném hřišti a mají stejný hrací den. Jeden tým je v 16-cti členné skupině a druhý v 14-členné.
Jaké mám dát těmto týmům losovací číslo, aby se mi nepotkali v jednom termínu na domácím hřišti? Je na to nějaký systém?
Doplňuji:
Bergerovy tabulky je vlastně systém pro zápasy každý s každým. Odkaz například zde www.vkas.cz/Vo­lejbalové%20do­kumenty/2012/ta­bulky-bergerovy2.doc

Odpovědi
bolak

Jak funguje bergerova tabulka?

To je normální turnaj každej s každým nebo to je nějaká liga? A to těm týmům nemůžeš dát jinej čas, že jeden bude hrát od 10:00 a druhej třeba od 12:00? Nebo pokud musej hrát všechny týmy ve stanovenou dobu, udělat takovej rozpis, aby vždy hrál jeden tým doma a druhý venku?

Jestli plácám nesmysly, tak mi dej znamení :) protože pojem „bergerova tabulka“ slyším prvně a tudíž nevím, jak probíhá losování a jak je to s těmi losovacími čísly, nicméně když mi to všechno řekneš, tak ti to klidně spočítám jak to bude, a možná ti z toho někdo ze zdejších programmaistrů udyndá i aplikaci.

charliesheep

Jaký máte časový rozpis na hřišti,na kterém oba týmy hrají? Pokud je možnost úpravy času začátku utkání v případě,že budou oba zmíněné týmy hrát doma ve stejný den,tak je po problému.
Při systému doma-venku každý s každým k dvojutkání doma nedojde,začne-li jeden z tvých týmů doma a druhý venku,tým v 16-tičlenné skupině jen bude hrát déle.

metro

Co je 16-cti?

bolak

charliesheep: proč si napsal úplně to samý co jsem napsal já? :)) né že by mi to nějak vadilo, ale vzhledem k tomu že naše odpovědi dělily 3 hodiny, a moje odpověď tam byla jediná (navazovala na otázku) tak je mi záhadou, jak se ti to mohlo přihodit :)