Jak napsat znak zavináč?

Začínám s prací na počítači a dosud jsem nepřišla na to, jak napsat znak zavináč, který je potřeba například při posílání pošty. Můžete mi poradit?

Nejlepší odpověď
dave09

Zavináč je možné napsat několika způsoby. Pokud pracujete s počítačem s numerickou klávesnicí, nabízí se variata současného zmáčknutí kláves ALT+6+4. U no­tebooku, kde obvykle numerická klávesnice nebývá se často používá kombinace CTRL+ALT+V, nebo pravý ALT+V. Další z možností je přepnout na anglickou klávesnici, kde se zavináč přímo nachází.

Další odpovědi
Jivinho

pravý ALT+v, nebo SHIFT+ALT a pak SHIFT+ě… nebo přes mapu znaků.

staki

pravy alt + 64

Krugerka

alt+64

Arne1

Na QWERTY klávesnici o tom nepřemýšlým – stisknu AltGR a k tomu „2“ (tedy klapku kde je @ vždy nakreslenej)