panenka

Jak napsat d a t s čárkou

Dobrý večer chtěla bych se zeptat jak mám napsat písmeno d, a písmeno t s čárkou už dlouho jsem to nepsala a tak jsem zapomněla děkuji.

Nejlepší odpověď
quentos

čárka nad d ani t napsat nepůjde, neboť počítač tato písmena rozpozná jako „čárkou neozdobitelná“. Pokud myslíte háček nad D nebo T, zmáčkne se nejdříve háček (shift + klávesa s háčkem, nachází se nalevo od klávesy Backspace) a pak přílušné písmeno. Dlouhé ó stejným způsobem, ale BEZ shiftu, neboť čárka je na dané klávese pod háčkem. (Pokd jde o velké dlouhé ó, pak nejprve klávesa s čárkou a háčkem bez shiftu a pak teprve o zároeň se shiftem).

Další odpovědi
rybíz

ó se píše čárka,pak o
d´ se píše d, pak dvě čárky, pak jednu smazat
t´ se píše t, -„- , -“-

aramah

Já se přidám k Panence ještě prosím čárku na o děkuji.

Bunnik

Vím čárku nad o: vlevo od klávesy backspace je klávesa, na které je plus, háček, rovná se a čárka. Stačí ji zmáčknout a pak zmáčknout o. ó takhle :) když by se to tak udělalo s d nebo t, udělá se čárka před těmito písmeny…

verka

d´d´d´d t´t´t´t napsala jsem d pak čárku nahože vpravo a pak znovu d, teprve potom se ti objeví ta čárka. U samohlásek píšu nejdříve čárku, která se ukáže až ,když napíšeš písmenko: ó á…