Avatar uživatele
panenka

Jak napsat d a t s čárkou

Dobrý večer chtěla bych se zeptat jak mám napsat písmeno d, a písmeno t s čárkou už dlouho jsem to nepsala a tak jsem zapomněla děkuji.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? annas, rybíz, aramah před 4983 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
quentos

čárka nad d ani t napsat nepůjde, neboť počítač tato písmena rozpozná jako „čárkou neozdobitelná“. Pokud myslíte háček nad D nebo T, zmáčkne se nejdříve háček (shift + klávesa s háčkem, nachází se nalevo od klávesy Backspace) a pak přílušné písmeno. Dlouhé ó stejným způsobem, ale BEZ shiftu, neboť čárka je na dané klávese pod háčkem. (Pokd jde o velké dlouhé ó, pak nejprve klávesa s čárkou a háčkem bez shiftu a pak teprve o zároeň se shiftem).

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
rybíz

ó se píše čárka,pak o
d´ se píše d, pak dvě čárky, pak jednu smazat
t´ se píše t, -„- , -“-

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
aramah

Já se přidám k Panence ještě prosím čárku na o děkuji.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Bunnik

Vím čárku nad o: vlevo od klávesy backspace je klávesa, na které je plus, háček, rovná se a čárka. Stačí ji zmáčknout a pak zmáčknout o. ó takhle :) když by se to tak udělalo s d nebo t, udělá se čárka před těmito písmeny…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
verka

d´d´d´d t´t´t´t napsala jsem d pak čárku nahože vpravo a pak znovu d, teprve potom se ti objeví ta čárka. U samohlásek píšu nejdříve čárku, která se ukáže až ,když napíšeš písmenko: ó á…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek