Avatar uživatele
cecilie

Jak napišu na klavesnici metr čtverečný?

na klavesnici metr čtverečný?kuji.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? led, johana 56 před 5079 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
kropitko

já to píši takhle m2,ale třeba to jde lépe

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
rynek878

To Kol:
cituji"v nabídce písmo pro 2 zvolíte horní index",jenom by mne zajímalo,kde najdete v ICQ nebo Skype-horní index?

znak pro umocněné čísla alt+94

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
GangstaHelper

Znak pro mocniny skutečně jak je už uvedeno, nebo také na anglické klávesnici na klávese kde píšeme ž, se shiftem.

Jinak ve wordu samozřejmě jak bylo uvedeno.

m2 – špatné, vypadá blbě, nejednoznačné, nepřesné = prostě blbě. To snad nemůže nikdo doporučit.

pak je tu tento znak ², např m² (nebo taky znak ³, m³).

Bohužel nemá klávesovou zkratku, takže musíte buď kopírovat odtud, nebo použít Mapu znaků. Start>Spustit (nebo Win+R), zde napsat CHARMAP a potvrdit. A teď už jen hledat.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
kol

v nabídce písmo pro 2 zvolíte horní index

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
panenka

Já píši m2.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
SinceX

Dejte alt+94 a objeví se Vám toto ^,za to zapiště dvojku a máte to. Celkový výsledek je: m2 :)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
tzv

existují sice výše zmíněné a popsané kostrbaté a zdržující možnosti, ale je jednoznačně trestuhodnou a triviální chybou českých softwarových klávesnic, že pro často a běžně užívané symboly ² a ³ nemají jednoznačné snadno dostupné základní klávesy (třeba v kombinaci s klávesou „shift“, jako na klávesnicích anglických, nebo s klávesou „alt gr“)

před 1720 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek