cecilie

Jak napišu na klavesnici metr čtverečný?

na klavesnici metr čtverečný?kuji.

Nejlepší odpověď
kropitko

já to píši takhle m2,ale třeba to jde lépe

Další odpovědi
rynek878

To Kol:
cituji"v nabídce písmo pro 2 zvolíte horní index",jenom by mne zajímalo,kde najdete v ICQ nebo Skype-horní index?

znak pro umocněné čísla alt+94

GangstaHelper

Znak pro mocniny skutečně jak je už uvedeno, nebo také na anglické klávesnici na klávese kde píšeme ž, se shiftem.

Jinak ve wordu samozřejmě jak bylo uvedeno.

m2 – špatné, vypadá blbě, nejednoznačné, nepřesné = prostě blbě. To snad nemůže nikdo doporučit.

pak je tu tento znak ², např m² (nebo taky znak ³, m³).

Bohužel nemá klávesovou zkratku, takže musíte buď kopírovat odtud, nebo použít Mapu znaků. Start>Spustit (nebo Win+R), zde napsat CHARMAP a potvrdit. A teď už jen hledat.

kol

v nabídce písmo pro 2 zvolíte horní index

panenka

Já píši m2.

SinceX

Dejte alt+94 a objeví se Vám toto ^,za to zapiště dvojku a máte to. Celkový výsledek je: m2 :)

tzv

existují sice výše zmíněné a popsané kostrbaté a zdržující možnosti, ale je jednoznačně trestuhodnou a triviální chybou českých softwarových klávesnic, že pro často a běžně užívané symboly ² a ³ nemají jednoznačné snadno dostupné základní klávesy (třeba v kombinaci s klávesou „shift“, jako na klávesnicích anglických, nebo s klávesou „alt gr“)